رشت – ایرنا – ملوان و شهرداری آستارا نمایندگان فوتبال گیلان حریفان خود را در مرحله سوم مسابقات جام حذفی کشور شناختند.

رئیس هیات فوتبال استان گیلان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مرحله سوم رقابت‌های فوتبال جام حذفی کشور که با اضافه شدن تیمهای لیگ دسته اولی انجام می‌شود، برگزار و ملوان مهمان و شهرداری آستارا میزبان شدند.

قربانعلی الماس خاله افزود: بر اساس قرعه‌کشی انجام شده ، تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا که یکی از نمایندگان گیلان در این مرحله است، در یک بازی خانگی باید به مصاف تیم الماس تازه آباد برود.

وی ادامه داد: همچنین تیم فوتبال ملوان بندرانزلی دیگر نماینده استان گیلان در این مرحله طبق قرعه کشی انجام شده، باید در یک بازی خارج از خانه و در سیرجان، رو در روی تیم فوتبال مس شهر بابک قرار گیرد.

وی با اشاره به این که در مرحله سوم رقابت‌های فوتبال جام حذفی کشور، ۳۲ تیم به صورت تک بازی با هم به رقابت می‌پردازند که تیمهای برتر به مرحله چهارم صعود می‌کنند ابراز امیدواری کرد هر ۲ نماینده گیلان با پیروزی برابر حریفان خود، به مرحله بعدی راه یابند.

رئیس هیات فوتبال استان گیلان خاطرنشان کرد: بازی‌های تیمهای فوتبال ملوان و شهرداری بندرآستارا با حریفانشان در مرحله سوم جام حذفی باشگاه‌های کشور، روز ششم آذر ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

الماس خاله تصریح کرد: مرحله چهارم رقابت های فوتبال جام حذفی باشگاه‌های کشور نیز، با حضور ۱۶ تیم برتر مرحله سوم و همچنین ۱۶ تیم حاضر در رقابت‌های لیگ برتر برگزار می‌شود .

جام حذفی کشور با عنوان گرامیداشت آزادسازی خرمشهر برگزار می‌شود که به همین مناسبت نیز در سالیان اخیر بازی پایانی و فینال این مسابقات در شهر خرمشهر برگزار و رقابت‌های این جام به صورت تک ‌حذفی و تک بازی برگزار می‌شود و یکی از سهمیه‌های اصلی ایران در لیگ قهرمانان آسیا، به قهرمان جام حذفی تعلق می‌گیرد.

تیم ملوان بندرانزلی که یکی از تیمهای شهرستانی افتخارآفرین این مسابقات محسوب می‌شود، در سالهای ۶۵ و ۶۹ عنوان قهرمانی و در سالهای ۶۶ و ۶۷ عنوان نایب قهرمانی رقابت‌های جام حذفی کشور را کسب کرد و با ۲ قهرمانی و ۲ نایب قهرمانی، یکی از پرافتخارترین تیمهای کشور در مسابقات جام حذفی کشور بشمار می‌رود.