رشت – ایرنا – فرماندار شهرستان رشت گفت: روند نزولی بستریهای مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در شهرستان رشت تداوم دارد و هم اکنون ۱۲۶ نفر در بیمارستان های رشت بستری هستند.

علی فتح اللهی روز دوشنبه در نشست ستاد کرونا شهرستان رشت با تاکید بر اینکه تداوم روند نزولی مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان ها نیازمند همکاری مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی است، افزود: هم اکنون رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرستان رشت به حدود ۶۷ درصد رسیده است که باید افزایش یابد.

وی در ادامه با تشریح اقدامات تزریق واکسن کرونا به جامعه هدف در شهرستان رشت اظهار داشت: از مجموع ۶۵ هزار و ۵۲۵ دانش آموز بالای ۱۲ سال این شهرستان، تا امروز ۶۳ هزار نفر دز نخست و ۴۰ هزار نفر دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

وی اضافه کرد: تاکنون در مجموع یک میلیون و ۲۹۹ هزار و ۷۰۰ دز واکسن در شهرستان رشت به جامعه هدف تزریق شد که از این میزان ۸۹.۵ درصد دز نخست و ۷۴.۳ درصد دز دوم را شامل می شود.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به آغاز تزریق دز سوم واکسن به فصل اول واکسیناسیون از جمله افراد بالای ۶۰ سال، کادر درمان، افراد مسن، بیماری خاص با گذشت چهار ماه از زمان تزریق دز دوم آنها اظهار داشت: تاکنون هفت هزار و ۲۹۹ نفر شامل ۹ درصد از جمعیت هدف این واکسن را دریافت کرده اند.

بر اساس ارزیابی نرم افزار ماسک شهرستان رشت در رنگ بندی کرونایی زرد است.

بر اساس تازه ترین ارزیابی نرم افزار ماسک شهرستان های املش، سیاهکل و شفت در نقشه کرونایی استان گیلان آبی و رودبار نارنجی هستند و رودسر، لنگرود، لاهیجان، آستانه اشرفیه، رشت، خمام، فومن، صومعه سرا، بندرانزلی، رضوانشهر، تالش، آستارا و ماسال در نقشه کرونایی استان گیلان زرد هستند.

بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی گیلان هم اکنون افزون بر ۲۶۲ بیمار مبتلا به کووید ١٩ در بیمارستان های استان بستری هستند.

گیلان با ٢ و نیم میلیون نفر جمعیت از نخستین استانهای درگیر شیوع ویروس کرونا در کشور بود.