ایسنا/گیلان معاون علوم پزشکی گیلان گفت: از لحاظ علمی هرچقدر زمان بیشتر و تعداد افرادی که در یک فضای بسته حضور دارند بیشتر شود، شانس ابتلا به کرونا افزایش می یابد.

دکتر انوش دهنادی مقدم، با بیان اینکه در روزهای اخیر تعداد بیماران مبتلا به کرونا در سطح استان افزایش پیدا کرده است، گفت: هم اکنون ۵۳۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های استان بستری هستند.

وی از بستری بودن ۱۱۹ بیمار کرونایی در بخش مراقبت های ویژه خبر داد و تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته نیز ۹۴ بیمار جدید کرونایی را بستری کردیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه مردم باید پروتکل های بهداشتی به ویژه ماسک زدن و فاصله گذاری اجتماعی را جدی بگیرند، اظهار کرد: جشن ها و دورهمی ها از جمله مهمترین عامل انتقال ویروس کرونا به صورت خانوادگی است. متاسفانه چندین نفر از اعضای یک خانواده معمولا گرفتار کرونا می شوند.

دهنادی مقدم،در گفت وگو با خبر شبکه باران با اشاره به در پیش بودن مناسبت شب یلدا، یادآور شد: از لحاظ علمی هرچقدر تعداد افرادی که در یک فضای بسته حضور دارند بیشتر شود، شانس ابتلا به کرونا افزایش می یابد لذا مردم از دورهمی های خانوادگی شب یلدا پرهیز کنند.

وی در پاسخ به این سوال که «آیا برگزاری مراسم شب یلدا همراه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی از جمله ماسک زدن امکان دارد؟»، خاطرنشان کرد: مردم نباید با تصور اینکه ماسک دارند در دورهمی ها شرکت کنند، زیرا هرچقدر زمان حضور افراد در کنار هم در فضای کوچک و بسته بیشتر باشد، مستعد ابتلا به کرونا می شوند.

انتهای پیام