رشت – ایرنا – هفته پنجم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور عصر جمعه در حالی برگزار شد که تیم ملوان به سومین پیروزی متوالی خانگی خود دست یافت و شهرداری آستارا نیز سه امتیاز از بوشهر به ارمغان آورد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در هفته پنجم این رقابت ها، نمایندگان گیلان برابر نمایندگان بوشهر صف آرایی کردند که در نهایت هر ۲ نماینده استان با برتری برابر تیمهای بوشهری به ۲ پیروزی شیرین و ارزشمند دست یافتند .

در جریان این مسابقات، تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در یک بازی خانگی با نتیجه ۲ بر یک برابر پارس جنوبی جم به برتری دست یافت و تیم شهرداری بندرآستارا نیز در یک بازی خارج از خانه، برابر شاهین شهرداری دیگر نماینده بوشهر به برتری یک بر صفر  رسید.

با توجه به برتری نمایندگان فوتبال گیلان در هفته پنجم ، تیمهای ملوان و شهرداری بندر آستارا به تیمهای صدرنشین و به صدر جدول نزدیکتر شدند اما نمایندگان بوشهر با قبول شکست در این هفته و برابر تیمهای گیلانی، همچنان در انتهای جدول رده بندی قرار گرفتند.

سومین پیروزی متوالی خانگی ملوان

تیم ملوان در هفته پنجم این مسابقات در یک بازی خانگی رو در روی تیم پارس جنوبی جم قرار گرفت که این دیدار همانند ۲ بازی قبلی خانگی ملوان به دلیل آماده نبودن ورزشگاه تختی این شهر، در ورزشگاه سردار جنگل رشت برگزار شد.

با این وجود ملوان در این مسابقه همانند چهار دیدار قبلی خود، یک بازی زیبا و تماشاگرپسندی را از خود به نمایش گذاشت و با به ثمر رساندن ۲ گل و دریافت یک گل، در این دیدار به برتری دست یافت تا سه امتیاز این بازی را به اندوخته‌های خود اضافه کند.

ملوانان در ۲ بازی قبلی خانگی خود نیز برابر حریفانش به برتری دست یافته بود و با برتری در این مسابقه، به سومین پیروزی متوالی خانگی خود رسید تا صد در صد بازی‌های خانگی خود را با موفقیت به اتمام برساند.

این در حالی است که برتری این تیم برابر پارس جنوبی جم مشکل تر حاصل شد چون دروازه ملوان در دقیقه۸۷ گشوده شد و تیم پارس جنوبی جم توانست در لحظات پایانی این مسابقه، به گل مساوی دست یابد.

تیم ملوان در وقت‌های تلف شده سراپا هجومی بود و با توجه به این که داور پنج دقیقه وقت اضافه اعلام کرد، تیم ملوان چند موقعیت مناسب گلزنی نیز بدست آورد و حتی یک بار نیز ضربه بازیکنان این تیم به دیرک دروازه اصابت کرد.

اما پس از سپری شدن ۲ دقیقه از وقت‌های تلف شده، ملوان به گل دوم و برتری خود دست یافت و سجاد بازگیر که در این مسابقه، بازی بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشته و سازنده گل اول تیمش نیز بود، گل دوم ملوان را به ثمر رساند تا با یک پاس گل و یک گل زده، بهترین بازیکن این میدان شود.

گشوده شدن دروازه ملوان پس از ۴۴۷ دقیقه 

یکی از نکات جالب توجه این دیدار، گشوده شدن دروازه ملوان بود که این تیم نیز در نهایت در رقابت های فصل جاری لیگ دسته اول گل دریافت کرد و در هفته پنجم، دروازه‌اش گشوده شد.

ملوانان در چهار بازی قبلی خود، با ارایه یک بازی هجومی و دفاع منطقی ، دروازه خود را بسته نگهداشته بودند اما در این دیدار و در دقیقه ۸۷ ، دروازه این تیم گشوده شد تا  پس از ۴۴۷ دقیقه، این تیم نیز گل دریافت کند.

البته کادر فنی و بازیکنان ملوان روی این گل معترض بودند چون اعتقاد داشتند که بازیکن پارس جنوبی با ضربه دست آن را وارد دروازه کرد اما داور چنین اعتقادی نداشت و گل پارس جنوبی را پذیرفت تا دروازه ملوان نیز در این رقابتها گشوده شود.

سه امتیاز شیرین شهرداری آستارا از بوشهر

تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا دیگر نماینده استان گیلان در هفته پنجم این رقابتها، مقابل تیم شاهین شهرداری دیگر نماینده بوشهر قرار گرفت که در نهایت این تیم نیز با نتیجه یک بر صفر مقابل حریفش به برتری رسید.

شهرداری آستارا که در یک بازی خارج از خانه و در بوشهر رو در روی  شاهین شهرداری قرار گرفت، یک بازی حساب شده را از خود به نمایش گذاشت و در نهایت نیز با به ثمر رساندن یک گل، سه امتیاز این بازی را صید کرد.

البته نیمه اول این دیدار با نتیجه مساوی بدون گل پایان یافت اما در نیمه دوم، تیم شهرداری آستارا از موقعیت به دست آمده، استفاده بهتری برد و دروازه میزبان خود را باز کرد تا به یک پیروزی شیرین و خارج از خانه دست یابد.

این تیم با این پیروزی خارج از خانه، وضعیت خود را در جدول رده بندی مطلوب تر کرد و به تیمهای صدرنشین نزدیک تر شد و اگر این تیم بتواند در بازی بعدی خود که در یک دیدار خانگی به میدان می‌رود نیز به پیروزی برسد، به طور حتم به صدر جدول نزدیکتر خواهد شد.

این در حالی است که شهرداری آستارا فصل گذشته و در اولین حضورش در رقابتهای لیگ دسته اول، در پایان دور رفت، عنوان نخست را کسب کرده بود و طرفداران این تیم انتظار دارند که شهرداری آستارا همانند فصل گذشته دور رفت را با موفقیت سپری کند و با تجربه‌ای که فرشاد پیوس سرمربی این تیم دارد، در دور برگشت نیز با کسب نتایج ارزنده یکی از مدعیان برای صعود به رقابتهای لیگ برتر باشد.

به هرحال هفته پنجم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور برای نمایندگان گیلان خوش یمن بود و هر ۲ تیم ملوان و شهرداری آستارا در این هفته به برتری رسیده و مقابل حریفان خود به یک پیروزی ارزشمند دست یافتند.

تا پایان هفته پنجم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور، ملوان انزلی با کسب ۱۱ امتیاز در مکان سوم جدول رده‌بندی و تیم شهرداری بندر آستارا نیز با کسب ۱۰ امتیاز در رتبه ششم جدول رده‌بندی قرار دارند.

در رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور جام آزادگان، ۱۸ تیم به صورت دوره‌ای و رفت و برگشت در یک گروه با هم به رقابت می‌پردازند که تیم های ملوان و شهرداری بندر آستارا نمایندگان گیلان در این لیگ هستند.