رشت – ایرنا – بازی تیمهای فوتبال ملوان و پارس جنوبی جم حاشیه‌هایی داشت که ادای احترام بازیکنان ملوان به مقام شهید مدافع امنیت رضا هدایتی و همچنین گل پیروزی بخش ملوان در وقت های اضافه از مهمترین این حواشی بود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، تیمهای فوتبال ملوان بندرانزلی و پارس جنوبی جم عصر جمعه در هفته پنجم رقابت‌های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور رو در روی هم قرار گرفتند که در نهایت تیم فوتبال ملوان با نتیجه ۲ بر یک حریف خود را شکست داد تا به سومین پیروزی متوالی خانگی خود دست یابد.

گرچه این دیدار به میزبانی ملوان برگزار شد اما به دلیل ناآماده بودن ورزشگاه تختی این شهر، این دیدار همانند ۲ بازی قبلی ملوانان، در ورزشگاه سردارجنگل رشت برگزار شد تا تیم ملوان نیز در خارج از خانه میزبان تیم پارس جنوبی جم باشد.

بارش باران از روز گذشته در رشت ، باعث لغزندگی زمین بازی شده بود با این وجود، بازیکنان هر ۲ تیم ملوان و پارس جنوبی جم با تمام توان در این بازی حضور یافته و زیر بارش باران، یک بازی تماشاگرپسندی را از خود به نمایش گذاشتند.

ادای احترام به شهید رضا هدایتی

بازیکنان تیم فوتبال ملوان بندرانزلی هنگام ورود به ورزشگاه، با لباسی منقوش به عکس شهید مدافع امنیت، رضا هدایتی وارد زمین بازی شدند و با نثار گل به تمثال این شهید والامقام، به مقام این شهید ادای احترام کردند.

سرباز شهید رضا هدایتی که اهل شهرستان بندرانزلی و ۲۰ سال سن داشت، جمعه گذشته در هنگ مرزی سردشت، حین کنترل و پایش نوار مرزی در منطقه “بلفت”، واقع در ۱۵ کیلومتری این شهرستان، به دست اشرار مسلح به شهادت رسید.

پس از ادای احترام به این شهید، بازی ۲ تیم زیر بارش باران شروع شد که در نیمه اول، تیمهای ملوان و پارس جنوبی بازی قابل قبولی را از خود به نمایش گذاشتد اما تیم ملوان توانست یک گل در این نیمه به ثمر برساند تا با پیروزی به رختکن برود.

وقت های اضافه به داد ملوان رسید

در نیمه دوم هر ۲ تیم فرصت های مناسبی برای گلزنی داشتند اما واکنش های بسیار خوب رضا حیدری دروازبان ملوان و روزبه سینکی دروازبان پارس جنوبی جم باعث شد که چند موقعیت مسلم گلزنی ۲ تیم  به هدر برود اما در دقیقه ۸۷ مهدی سرداری فر بازیکن پارس جنوبی جم گل مساوی این دیدار را به ثمر رساند.

پس از به ثمر رسیدن این گل و هنگامی که وقت قانونی این بازی در حال اتمام بود، داور چهارم پنج دقیقه وقت اضافه را نشان داد که کادرفنی ملوان نیز دست به ۲ تعویض زد که  این تعویض ها جواب داد و این تیم به گل دوم خود دست یافت.

در دقیقه ۹۲ ارسلان تفضلی بازیکن ملوان که در دقیقه ۹۰ وارد زمین شده بود، در درون محوطه جریمه توپ را به سجاد بازگیر بهترین بازیکن این میدان سپرد که وی نیز دومین گل تیمش را در وقت های تلف شده به ثمر رساند تا ملوانان برنده این بازی دشوار باشند.

پیش از این بازی و تا پایان هفته چهارم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور، ملوان انزلی با کسب هشت امتیاز در مکان چهارم جدول رده‌بندی و تیم پارس جنوبی جم نیز فقط با کسب یک امتیاز در رتبه هفدهم جدول رده‌بندی قرار داشتند.

در رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور جام آزادگان، ۱۸ تیم به صورت دوره‌ای و رفت و برگشت در یک گروه با هم به رقابت می‌پردازند که تیم های ملوان و شهرداری بندرآستارا نمایندگان گیلان در این لیگ هستند.