رشت – ایرنا – یازدهمین دوره رقابت های بسکتبال لیگ بزرگسالان استان گیلان، از عصر جمعه با برگزاری هفته اول این مسابقات در رشت و آستانه اشرفیه آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این دوره از مسابقات، تیمهای بسکتبال داماش رشت ، امید سپیدرود، داماش نوین، خانه بسکتبال آستانه‌اشرفیه ، پارسی آپ لنگرود، ملوان بندرانزلی و امید شرق به صورت دوره‌ای با هم به رقابت می‌پردازند.

در بازی‌های انجام شده از هفته اول این رقابت‌ها، تیمهای بسکتبال داماش رشت و خانه بسکتبال آستانه‌اشرفیه به مصاف هم رفتند که در نهایت داماش رشت در یک بازی برتر با نتیجه ۷۵ بر ۴۸ حریف خود را شکست داد تا این مسابقات را با پیروزی آغاز کند.

در دیگر بازی برگزار شده این رقابت‌ها، تیمهای بسکتبال وارش مقاومت رشت و پارسی آپ لنگرود رو در روی هم قرار گرفتند که در این دیدار ، تیم وارش مقاومت رشت با نتیجه ۶۶ بر ۴۵ برابر حریف خود به برتری دست یافت.

در سایر بازی‌های انجام شده از هفته اول این رقابت‌ها، تیم بسکتبال ملوان بندرانزلی در یک بازی برتر با نتیجه ۶۷ بر ۳۵ تیم داماش نوین را مغلوب کرد و تیم بسکتبال امید سپیدرود نیز با نتیجه ۷۴ بر ۵۱ امید شرق را شکست داد.

رقابت‌های بسکتبال لیگ بزرگسالان استان گیلان به دلیل شیوع کرونا، پس از ۲ سال وقفه  با توجه به فروکش کردن این بیماری و همچنین انجام واکسیناسیون، از سر گرفته شد.

در استان گیلان بیش از سه هزار ورزشکار به صورت سازمان یافته در این رشته ورزشی در ۲ بخش بانوان و آقایان و در رده های سنی مختلف مشغول به فعالیت هستند.