ایسنا/گیلان مدیرکل مدیریت بحران گیلان، بیشترین حجم بارندگی ها را مربوط به چابکسر با ۲۳۴ میلیمتر و پس از آن رضوانشهر با ۱۸۴ میلیمتر و املش با ۱۸۱ میلمتر دانست و گفت: در تعداد زیادی از شهرستان ها مقادیر بارش ۱۰۰ میلیمتر بوده است.

امیر مرادی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به آغاز بارش برف در استان از روز گذشته، اظهار کرد: کلیه راه های اصلی و فرعی با تلاش راهداران باز بوده و عبور و مرور در آن جریان دارد.

وی با بیان اینکه در محورهای سیاهکل – دیلمان و ماسال – گیلوان نیز بین ۱۵ تا ۲۰ سانت برف باریده  است، افزود: در محور دیلمان به سیاهکل – گردنه لاریخانی به طول حداقل دو کیلومتر تردد بدون زنجیر چرخ امکانپذیر نمی باشد.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان، ارتفاع برف در محورهای پونل – خلخال و اسالم – خلخال را ۳۰ سانت دانست و تصریح کرد: ارتفاع برف در محور بلوردکان – خصیب دشت نیز به ۲۵ سانت می رسد.

مرادی، با بیان اینکه هیچگونه قطعی آب و برق و گاز نداریم و تاکنون خسارتی گزارش نشده است، عنوان کرد: ستادهای فرعی مدیریت بحران و بخشداران و دهیاران برای حوادث احتمالی در آماده باش کامل هستند.

وی بیشترین حجم بارندگی ها را مربوط به چابکسر با ۲۳۴ میلیمتر و پس از آن رضوانشهر با ۱۸۴ میلیمتر و املش با ۱۸۱ میلمتر دانست و گفت: در تعداد زیادی از شهرستان ها مقادیر بارش ۱۰۰ میلیمتر بوده است.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان، با اشاره به پس زدن آب از تالاب انزلی و ورود سیلاب به قسمتی از روستای باقلاکش صومعه سرا، یادآور شد: در روستای بهمبر صومعه سرا حدود ۵۰ واحد مسکونی دچار آبگرفتگی شدند که سطح آب در حال فروکش است. همچنین با تخریب در حاشیه رودخانه شیخ محله مواجه بودیم.

وی با بیان اینکه پل های آبنمای رودبارچیره، گوراب پس، خطیب گوراب، زیده و شکالگوراب مسدود شده است، تصریح کرد: با توجه به رنش دیواره رودخانه راسته کنار اقدام به مسدود کردن این مسیر کردیم. همچنین حدود ۳۰ سردهنه کشاورزی در سطح شهرستان فومن تخریب شده است.

مرادی، از رانش راه های روستایی شبخوس پهلو، سفیدداربن، جیرگوابر، گوشکور و پیل دره در شهرستان املش خبر داد و خاطرنشان کرد: راهداران این راه ها را بازگشایی کردند. البته گوشواره پل روستای شکرپس تخریب شده و راه روستایی لیلیج گوابر به دلیل رانش جاده مسدود است.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان، با اشاره به آبگرفتگی سطح شهر رودسر و زیر آب رفتن پل آبنمای کوشکوه، اضافه کرد: در شهرستان لنگرود نیز با آبگرفتگی معابر و رانش در شکرکش و ریزش در بلوردکان مواجه شدیم که رانش و ریزش توسط راهداران برطرف شد.

وی با بیان اینکه در شهرستان های شفت و رضوانشهر نیز شاهد آبگرفتگی معابر هستیم، متذکر شد: سیلاب ۱۰ شهرستان گیلان از جمله سیاهکل، رودبار، لنگرود، شفت، صومعه سرا، رضوانشهر، تالش، رودسر، فومن و املش را درگیر کرده است.

انتهای پیام