ایسنا/گیلان مدیرعامل هلال احمر گیلان گفت: همزمان با آغاز بارش باران و سیل در استان گیلان تا پیش از ظهر روز جاری به ۶۷ نفر از هموطنان متاثر از باران و سیل امدادرسانی شد.

سیاوش غلامی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تداوم روند امدادرسانی جمعیت هلال احمر استان گیلان در پی بارش باران و سیل، اظهار کرد: همزمان با آغاز بارش باران در استان گیلان از شامگاه چهارشنبه، ۱۹ آبان لغایت امروز، ۲۱ آبان به ۶۷ نفر از هموطنان متاثر از بارش باران امدادرسانی شد.

وی افزود: عوامل امدادی جمعیت هلال احمر از شعب و پایگاه های امداد و نجات املش، رودسر، فومن و صومعه سرا طی عملیات های مختلف نسبت به امدادرسانی از جمله آبگرفتگی شش باب منزل در شهرستان رودسر، ۱۴ باب منزل در املش و یک باب منزل در فومن با استفاده از خودرو کمک کار به وسیله موتور آب نسبت به تخلیه آب گرفتگی منازل اقدام کردند؛ همچنین تعداد شش نفر از ساکنین دو منزل مسکونی در میانده چابکسر توسط عوامل امدادی به منطقه امن منتقل شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان، ضمن اشاره به فعالیت ۴۴ شعبه، پایگاه و پست امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان برای مقابله با باران، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر با ۸۰ دستگاه انواع خودروی امدادی شامل آمبولانس کمک دار، ست نجات، خودروهای کمک دار و خودروهای پشتیبانی همچنان در حال فعالیت و خدمت به مردم گرانقدر استان هستند.

غلامی ضمن اشاره به پاسخگویی شبانه روزی ندای امداد گفت: تلفن ۱۱۲(ندای امداد) بصورت شبانه روز، آماده دریافت گزارشات حوادث احتمالی از سوی مردم می باشد.

وی با تاکید بر خودداری هموطنان از سفرهای غیرضروری، افزود: با توجه به یخ زدگی جاده ها و معابر در ارتفاعات استان، هموطنان حتی الامکان از سفرهای غیرضروری خودداری کنند؛ همچنین برای ایمنی بیشتر به هشدارهای پلیس، راهداری و جمعیت هلال احمر توجه کنید.

انتهای پیام