ایسنا/گیلان مدیرکل مدیریت بحران گیلان، با اشاره به ثبت بارش ۱۳۰ میلیمتری طی شبانه روز گذشته، بیان کرد: بارندگی ها در ارتفاعات از شدت بیشتری برخوردار است.

امیر مرادی در حاشیه نشست مدیریت بحران استان گیلان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به صدور هشدار هواشناسی مبنی بر بارش برف و باران در گیلان، اظهار کرد: براساس پیش بینی ها بارندگی آغاز شده و از شدت برخوردار است.

وی با اشاره به ثبت بارش ۱۳۰ میلیمتری طی شبانه روز گذشته، بیان کرد: بارندگی ها در ارتفاعات از شدت بیشتری برخوردار است.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان، شهرستان های آستارا، تالش، رضوانشهر، شفت، فومن و املش را دارای بیشترین درگیری با بارندگی و طغیان رودخانه ها دانست و تصریح کرد: پل های آبنما در این شهرستان ها سرریز شده و لذا تردد برای مردم امکان پذیر نیست.

مرادی، از مسدود کردن شش پل آبنما تاکنون خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به تداوم بارندگی ها تا ظهر فردا احتمال افزایش حجم آب و طغیان رودخانه ها وجود دارد لذا افراد برای حفظ جان از تردد در حاشیه رودخانه ها و پل های آبنما خودداری کنند.

وی از وقوع یک مورد آبگرفتگی در یکی از روستاها شهرستان صومعه سرا خبر داد و یادآور شد: خوشبختانه کلیه محورهای استان باز است و تردد جریان دارد و تاکنون گزارشی مبنی بر رانش زمین و تخریب پل نداشتیم.

مدیرکل مدیریت بحران، با بیان اینکه همه دستگاه ها آماده کمک به راهداران جهت بازگشایی همه محورها هستند، خاطرنشان کرد: هدف از مدیریت بحران کاهش خسارات به مردم است و لذا برنامه ریزی های لازم جهت خدمت رسانی به ویژه در ایام سرد سال انجام شده است.

انتهای پیام