رشت – ایرنا – با دعوت سامان رضی ، سیدیوسف یوسفی و محسن بختیار از گیلان به مرحله جدید اردوی تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولین کشور، گیلان سه نماینده در اردو تیم ملی وزنه برداری دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان روز یکشنبه در خصوص دعوت ورزشکاران گیلانی به این اردو در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از سوی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، ۱۴ ورزشکار به مرحله جدید اردوی تیم ملی وزنه برداری قدرتی دعوت شدند که از این تعداد، سه ورزشکار از گیلان است.

مریم بخشی افزود: این سه ورزشکار گیلانی به همراه سایر دعوت شدگان باید تمرینات آماده سازی خود را از روز دوشنبه ۱۷ آبان ماه در تهران آغاز و تا روز ۲۱ آبان ماه، زیرنظر حسین توکلی سرمربی و سایر اعضای کادرفنی تیم ملی در تهران دنبال کنند.

وی ادامه داد: تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولین کشور خود را برای حضور قدرتمند در رقابت های جهانی ۲۰۲۱ گرجستان آماده می کند که امیدواریم سامان رضی ، سیدیوسف یوسفی و محسن بختیار ورزشکاران شایسته گیلانی در رقابت های جهانی حضور یابند.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان بیان کرد: سامان رضی ورزشکار ارزنده استان گیلان که مدال های رنگارنگی را از رقابت های جهانی و آسیایی در اختیار دارد، در مسابقات پارالمپیک توکیو نیز با درخشش خود موفق به کسب مدال برنز شد که این ورزشکار، یکی از شانس های کسب مدال در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ نیز بشمار می رود.

بخشی همچنین از حضور ۲ ورزشکار گیلانی در اردوی تیم ملی فوتبال هفت نفره خبر داد و گفت: با توجه به تشکیل اردوی تیم ملی فوتبال هفت نفره ایران، مسلم خزایی و احسان معصوم‌ زاده از گیلان نیز در این اردو حضور یافتند.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان نیز تصریح کرد: این ۲ ورزشکار شایسته استان گیلان به همراه ۱۸ فوتبالیست دیگر از سایر استان ها، از روز گذشته در مرحله جدید اردوی تیم ملی فوتبال هفت نفره جانبازان و معلولین کشور حضور یافته و تمرینات آماده سازی خود را زیرنظر کادرفنی این تیم دنبال می کنند.