ایسنا/گیلان سخنگوی علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه تعداد کل بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های استان گیلان به ۳۰۹ نفر رسیده است، گفت: ۵۴ بیمار بدحال داریم.

دکتر فردین مهرابیان در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه تعداد کل بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های استان گیلان به ۳۰۹ نفر رسیده است، اظهار کرد: تعداد کل بیماران جدید کرونایی گیلان طی روز گذشته نیز ۴۹ نفر بوده است.

وی از بستری بودن ۵۵ نفر از بیماران کرونایی در بخش‌های مراقبت های و ویژه و آی.سی.یو خبر داد و افزود: تعداد کل بیماران بدحال بستری در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی گیلان نیز ۵۴ نفر اعلام شد است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطرنشان کرد: در حال حاضر آمار بستری بیماران کرونایی به نسبت اوایل سال کمی کاهش پیدا کرده است، اما باید توجه داشته باشیم که ادامه این روند و جلوگیری از شروع پیک ششم کرونا در گیلان به مشارکت آحاد مردم بستگی دارد.

مهرابیان، از مهم‌ترین راه‌های انتقال بیماری را دورهمی‌های خانوادگی ذکر کرد و گفت: عادی انگاری بیماری یکی از مواردی است که ممکن است باز هم پیک بیماری را در گیلان تشدید کند؛ بنابراین از تمام هم‌استانی‌ها تقاضا داریم فاصله فیزیکی را رعایت و همچنان از ماسک استفاده کنند.

وی در پاسخ به این سوال که «روند واکسیناسیون در گیلان طی امروز چگونه است؟»، عنوان کرد: ۳۰۰ پایگاه واکسیناسیون ثابت و متغیر در سطح استان آماده ارائه خدمت به مردم هستند و مردم می توانند جهت دریافت هر دو دوز به این مراکز مراجعه کنند.

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه براساس آمارها میزان ابتلا، شدت بیماری، طول مدت بستری و میزان مرگ و میر در واکسن نزده ها به صورت معناداری بالاتر از واکسن زده  هاست، یادآور شد: افراد با تزریق واکسن به سلامت خود و خانواده و اجتماع کمک می کنند.

انتهای پیام