رشت – ایرنا – بر اساس گزارش سامانه اطلاعات راه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان، تونل شیرین سو واقع در محور قدیمی لوشان به قزوین به دلیل ریزش سقف، مسدود بوده و تردد در این مسیر از کنار گذر تونل امکان پذیر است.

بنا به همین گزارش، هم اینک تردد در محورهای اصلی استان گیلان به صورت عادی و روان می باشد و هیچگونه ترافیک جاده ای مشاهده نمی شود.

همچنین به دلیل بارش باران تمامی جاده های بین شهری گیلان لغزنده است و به دلیل لغزندگی جاده ها و کاهش دید افقی ، رانندگان برای تردد باید احتیاط و دقت بیشتری داشته باشند.

آسمان گیلان نیز در حال حاضر نیمه ابری تا ابری و مه آلود، همراه با بارندگی و وزش باد پیش بینی می شود که در برخی نقاط بارندگی و وزش باد شدید  و احتمال رعد و برق وجود دارد.

دمای هوای رشت مرکز استان گیلان امروز (جمعه) حداکثر به ۱۵ درجه می رسد و شهرستان لوشان با حداکثر ۱۶ درجه، گرمترین ، جیرنده ، شهرک ماسوله و دیلمان نیز با ۶ درجه خنک ترین مناطق گیلان طی روز جاری خواهند بود.

گیلان در میان رشته کوه های البرز و کرانه دریای کاسپین با میانگین یکهزار و ۲۰۰ میلی متر بارندگی سالیانه، پرباران ترین استان کشور است.