ایسنا/گیلان دو پروژه افزایش ظرفیت ترانسفورماتورهای پست ۶۳/۲۰ کیلوولت برق در شهرستان های انزلی و املش همزمان با هفته پدافند غیرعامل با حضور استاندار گیلان در بندرانزلی افتتاح شد.

همزمان با هفته پدافند غیرعامل، با حضور استاندار گیلان و معاون آموزش و پژوهش سازمان پدافند غیر عامل کشور، دو پروژه افزایش ظرفیت ترانسفورماتورهای پست ۶۳/۲۰ کیلوولت برق به طور همزمان در بی‌بی حوریه انزلی و املش در شهرستان بندرانزلی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

افتتاح این دو پروژه که بیش از ۲۴ میلیارد تومان برای آن‌ها هزینه شده؛ منجر به اشتغالزایی ۴۰ نفر به صورت مستقیم شد

اسدالله عباسی، استاندار گیلان در این مراسم اظهار کرد: پدافند غیرعامل و برق یک امر بسیار مهم و از زیرساخت‌هایی است که ارتباط تنگاتنگ با سایر امکانات و تجهیزات زندگی روزمره دارد که در صورت قطع سایر زیرساخت‌ها نیز دچار اختلال شده و زندگی روزمره را با مشکل مواجه می کند.

وی با اشاره به بارش برف سنگین انزلی در چند سال گذشته که باعث شد شبکه فرسوده انتقال برق فرو بریزد، افزود: عمده شبکه‌های انتقال برق استان گیلان فرسوده است و باید نوسازی شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل آمادگی در جهت دفاع از خودمان و استحکام زندگی روزمره است، گفت: استان گیلان یکی که از استان های حادثه‌خیز در مباحث مختلف و حوادث طبیعی است لذا باید خودمان را در برابر این حوادث آماده کنیم و همه زیرساخت‌های لازم را در استان فراهم کنیم.

عباسی با اشاره به پدافند عامل تصریح کرد: در زمان جنگ تحمیلی پدافند عامل و استفاده از سخت افزارها بود ولی امروز در بحث سبک زندگی باید روش زندگی خودمان را به روز کرده و آمادگی لازم برای بحران‌ها را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه حیات و زندگی ما بستگی به سلامت حوزه‌های مختلف از جمله بیولوژیک، منابع طبیعی، و دسترسی به حمل و نقل در حوزه‌های مختلف دارد، گفت: جلسات به ویژه در خصوص هدایت آبهای سطحی، شیرابه‌ها و انباشت زباله در کنار رودخانه‌ها تکراری شده و سلامت جامعه را تهدید می‌کند و باید همه موارد را قبل از اینکه آسیب برسد پیشگیری کنیم.

استاندار گیلان تاکید کرد: برق یکی از موارد اولویت‌دار و نیازهای مردم است و تامین آن برای ما مهم است. تابستان امسال شرایط سخت و دشواری برای مردم گیلان وجود داشت باید کاری کنیم که در سال‌های آینده مشکلی وجود نداشته باشد و این مسئله همانند سایر امور نیاز به انسجام و هماهنگی در بخش مدیریت دارد.

رضا کلهر، معاون آموزش و پژوهش سازمان پدافند غیر عامل کشور نیز، اظهار کرد: استان گیلان در پدافند غیر عامل از استان‌های پیشرو و پیشتاز به لحاظ اجرای طرح‌ها بوده است.

وی با بیان اینکه طرح‌های پدافند غیر عامل استان گیلان از بین ۲۰۰ پروژه عملیاتی مستخرج شده، تاکید کرد: در شهرها به دنبال پایداری و تداوم زیر ساختها هستیم و این دو پروژه در همین راستا در دستور کار قرار گرفته است.

همچنین در این مراسم بهمن داراب‌زاده، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل برق منطقه‌ای گیلان، با بیان اینکه این پروژه ها در طرح جامع پدافند غیر عامل تعریف شده بود، اظهار کرد: با افتتاح این دو پروژه ظرفیت ترانسفورماتورهای انزلی از ۶۰ به ۸۰ مگاولت و پست املش صد در صد افزایش یافت.

وی با بیان اینکه شعار هفته پدافند غیرعامل امسال با عنوان «پدافند غیرعامل و ایران پایدار» نامگذاری شده، تصریح کرد: با توجه به اینکه این پروژه در جهت پایداری شبکه است تصمیم بر این شد تا طی همین مناسبت به افتتاح رسمی برسد.

مدیرعامل برق منطقه ای گیلان اضافه کرد: با توجه به افزایش قیمت‌ها و نوسان شدید قیمتی همچنین کمبود منابع مالی مشکلاتی را ایجاد کرده بود ولی علیرغم همه مشکلات اجازه ندادیم کوچکترین خللی در خدمت رسانی ایجاد شود.

اسماعیل میرغضنفری، فرماندار شهرستان بندرانزلی نیز در این مراسم، یادآور شد: در یک سال گذشته استفاده بی‌رویه از برق به ویژه موصوعاتی از جمله استخراج بیت کوین و سرقت کابل های برق مشکلاتی را ایجاد کرده بود و باعث شده بود ورودی و خروجی استفاده از این انرژی متعادل نباشد لذا با مشکلاتی مواجه بودیم.

وی تصریح کرد: بندرانزلی یک شهرستان مبتنی بر موضوعات صنعتی و تولیدی است و از طرفی ریل‌گذاری صنایع به پشتوانه صنعت برق استوار است لذا امیدواریم با در مدار قرار گرفتن این پروژه مشکلات شهرستان بر طرف شود.

انتهای پیام