ایسنا/گیلان نماینده رشت و خمام در مجلس، با بیان اینکه ۱۳ آبان تداعی حرکتی از بطن جامعه است، تصریح کرد: این رویداد نشان از اقتدار ملت ایران در رویارویی با خواسته های دنیای استکبار و مقابله عینی و عملی با سلطه گری و قدرت نمایی در برابر توطئه ها دارد.

محمدرضا احمدی سنگری در جمع خبرنگاران، ضمن گرامیداشت ۱۳ آبان، اظهار کرد: ۱۳ آبان سال جاری نسبت به سنوات گذشته متفاوت و از ویژگی خاصی برخوردار است، زیرا با توجه به شرایط منطقه باید به این روز مهم بیش از پیش توجه شود.

وی با بیان اینکه یوم الله ۱۳ آبان روز تجلی ارزش های انقلاب اسلامی و یادآور حماسه ها و ایثارگری های ملت قهرمان پرور ایران است، گفت: ۱۳ آبان یادآور سه اتفاق و تصویر روشن در اذهان است و هیچ گاه از یاد و خاطره ها محو نخواهد شد.

نماینده شهرستان های رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ۱۳ آبان روز تبعید حضرت امام خمینی(ره) به ترکیه است که در مقابل اعتراض ایشان به قانون کاپیتولاسیون و سلطه آمریکا و خروش بر ضد حکومت طاغوت ۱۳ آبان ۱۳۴۳ رخ داد. همچنین یادآور قتل و عام دانش آموزان در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ است. سفارت آمریکا در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ نیز به دست دانشجویان پیرو خط امام تسخیر شد.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان افزود: هر کدام از این رویدادها به نوبه خود درس آموز و امید آفرین می باشند و نقش قابل توجهی در تحرک انقلاب اسلامی داشتند.

وی با بیان اینکه ۱۳ آبان تداعی حرکتی از بطن جامعه است، تصریح کرد: این رویداد نشان از اقتدار ملت ایران در رویارویی با خواسته های دنیای استکبار و مقابله عینی و عملی با سلطه گری و قدرت نمایی در برابر توطئه ها دارد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس ادامه داد: ۱۳ آبان در سال های ۱۳۴۳ و ۱۳۵۷ و ۱۳۵۸ ثابت کرد که ایران و ایرانی با تاسی از مکتب عاشورا علیه مستکبران قیام می کند و هر کجا که لازم بداند از شرف و حیثیت و کیان انقلاب اسلامی دفاع خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه هر سه رویداد گواهی بر دشمنی دیرینه و سلطه طلبی استکبار آمریکا دارد تصریح کرد: مقاومت و ایستادگی ملت قهرمان پرور ایران رمز افول سلطه استکبار آمریکا است، زیرا به مراتب آمریکا نشان داد همیشه به دنبال ضربه زدن به ایران و منفعت گرفتن است.

احمدی افزود: در هر سه اتفاق نقشه آمریکایی ها نقش بر زمین و هیبتش شکسته شد و از سوی دیگر پیام استقلال طلبی مسلمانان با صدای بلند به دنیا اعلام شد که با اتحاد و قدرت معنوی در برابر وحشیگری آمریکا مقاومت و ایستادگی می کنیم و توان رویارویی با قدرت های مستکبر و تسلط بر آنها را داریم.

نماینده رشت و خمام در مجلس گفت: امروزه می توانیم بگوییم کشورهایی که در مقابل آمریکا تسلیم شدند چه جایگاهی دارند و ایران ما که در مقابل آمریکا سر تعظیم فرو نیاورد و مقابله و مقاومت کرد چه جایگاهی در دنیا دارد.

انتهای پیام