رشت – ایرنا – رییس سازمان بسیج دانش آموزی کشور گفت: راه پیشرفت در گام دوم انقلاب، جهاد علمی و حرکت پرشتاب علمی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مجتبی باستان روز چهارشنبه در آیین نمادین نواخته شدن زنگ استکبار ستیزی در رشت با گرامیداشت یاد و خاطره ۳۶ هزار شهید دانش آموز و پنج هزار معلم شهید و شهید نوجوان محمدحسین فهمیده افزود: عمق نگاه دانش آموزان در ١٣ آبان ۵۷ نفی سلطه، استکبار و وابستگی بود.

وی در ادامه با بیان اینکه دانش آموزان در همه صحنه ها حضور داشته و در میدان بودند، افزود: دانش آموزان حتی در جنگ تحمیلی با دست کاری شناسنامه های خود در دفاع از کشور به جبهه های جنگ رفتند.

رییس سازمان بسیج دانش آموزی کشور با اشاره به این مطلب که دانش آموزان امروز نیز در صحنه های دیگر حضور دارند، اظهار داشت: آنان در پویش های مختلف از جمله همکلاسی مهربان برای تامین تبلت، گوشی برای دانش آموزان کم برخوردار و پویش همیار بهداشت و سلامت برای تسریع  واکسیناسیون دانش آموزان همکاری می کنند.

باستان با بیان اینکه دانش آموزان از ابتدا تاکنون پای آرمان های انقلاب اسلامی ایستاده اند، افزود: ایمان دارم که بسیاری از پیشرفت های ایران اسلامی در آینده نه چندان دور توسط دستان با کفایت جوانان دهه هشتادی رقم خواهد خورد.

رییس سازمان بسیج دانش آموزی کشور با اشاره به جنگ نرم دشمن علیه جوانان و نوجوانان کشورمان اظهار داشت: دشمن اکنون در شیوه ای دیگر با جنگ نرم این قشر را هدف قرار داده است اما دانش آموزان با تولیدات فضای مجازی در مقابله با جنگ های دشمن می ایستند.

زنگ استکبار ستیزی امروز چهارشنبه همزمان با سراسر کشور در استان گیلان طنین انداز شد.