رشت-ایرنا-رییس اداره شیلات آستانه اشرفیه گفت: از آغاز فصل صید تاکنون ، صیادان بندر کیاشهر ۱۰۲ هزار و ۲۲۲ کیلوگرم انواع ماهیان استخوانی را صید و به بازارهای مصرف عرضه کرده اند.

حسن قاسمپور روز سه شنبه  در گفتگو با خبرنگار ایرنا ، با اشاره به تاثیر سرمای شدید در کاهش صید ماهیان استخوانی در ۳۷ کیلومتر از سواحل بخش بندرکیاشهر افزود: از این میزان صید ۲۷ هزار  و ۱۵۳ کیلوگرم ماهی سفید، ۶۹ هزار  و ۷۹۸ کیلوگرم کفال ، ۲ هزار و ۳۸۱ کیلوگرم کپور و مابقی نیز سایر ماهیان استخوانی است.

وی در ادامه با بیان اینکه یکهزار نفر از صیادان در ۱۱ شرکت تعاونی پره صیادی این شهرستان فعالیت دارند ، خاطر نشان کرد: صیادان بندرکیاشهر برای صید این میزان از ماهیان استخوانی یکهزار و ۵۷۶ نوبت پره کشی انجام داده اند.

به گفته سلیمانی با توجه به شیوع ویروس کرونا ، صید ماهیان استخوانی توسط صیادان این منطقه با رعایت پروتکل های بهداشتی چون استفاده از ماسک ، مواد ضد عفونی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی انجام می شود.

وی همچنین یادآور شد: صید ماهیان استخوانی در سواحل بندرکیاشهر ( با نظارت اداره شیلات )  از بیستم مهرماه امسال آغاز و تا پانزدهم فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت و ماهیان صید شده توسط صیادان منطقه  در سه مرکز اصلی ماهی فروشان شهر بندری کیاشهر، کوی امام بندرکیاشهر و دستک به خریداران عرضه می شود.

بخش بندرکیاشهر از توابع شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان واقع شده است.

شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن دو بخش مرکزی و بندر کیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.