رشت – ایرنا – دوندگان نونهال استان گیلان ۶ مدال مسابقات دو و میدانی قهرمانی کشور را از آن خود کردند.

به گزارش ایرنا، مسابقات دو و میدانی رده سنی نونهالان دختر و پسر منطقه یک کشور به میزبانی ارومیه برگزار و  در نهایت دوندگان گیلانی موفق به کسب ۲ مقام قهرمانی ، ۲ مقام نایب قهرمانی و ۲ مقام سومی شدند.

رئیس هیات دو و میدانی گیلان در خصوص عملکرد دوندگان نونهال استان گیلان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دوندگان در هر ۲ رده سنی دختران و پسران با کسب مقام و مدال به گیلان بازگشتند.

عنایت حسن پور افزود: البته دوندگان نونهال پسر گیلان عملکرد بهتری داشته و در نهایت توانستند در ۲ ماده ، عنوان قهرمانی و مدال طلا را کسب کنند و در یک ماده نیز، مقام سومی و مدال برنز را تصاحب کردند.

وی ادامه داد: در جریان این رقابت ها ، علی مهدوی نیا ورزشکار نونهال شایسته استان گیلان در ماده ۶۰ متر با مانع، عنوان قهرمانی را کسب و مدال طلای این رشته را به خود اختصاص داد.

وی بیان کرد: همچنین شاهین حاجی مهری دیگر ورزشکار ارزنده گیلانی در ماده پرتاب نیزه مقام قهرمانی و عنوان نخست را تصاحب  و امیرمحمد رهبانی دیگر دونده گیلانی در ماده ۴۰۰ متر، مقام سوم را کسب کرد.

رئیس هیات دو و میدانی گیلان خاطرنشان کرد: در پایان مسابقات رده سنی نونهالان دختر نیز، آنیتا رهبر مقام و هنگامه کامیاب از گیلان به ترتیب در مواد ۴۰۰ متر و یکهزار و ۵۰۰ متر به مقام نایب قهرمانی دست یافتند تا مدال نقره این بخش را به خود اختصاص دهند و محدثه نوروزی دیگر ورزشکار گیلانی در ماده ۴۰۰ متر، موفق به کسب مقام سوم و مدال برنز شد.

در رقابت های دو و میدانی قهرمانی نونهالان دختر و پسر منطقه یک کشور، دوندگان استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی، اردبیل ، گیلان و زنجان در ماده های ۴۰۰متر،۶۰متر بامانع، یکهزار و ۵۰۰متر، سه هزار متر، پرش طول، پرش ارتفاع، پرتاب وزنه، پرتاب دیسک، پرتاب نیزه و پرتاب چکش در ارومیه با هم به رقابت پرداختند.