رشت _ ایرنا_ مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان از برگزاری دومین جشنواره استانی حبیب ویژه تولیدات رسانه ای تشکل های دینی و فعالان رسانه ای گیلان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سعید مهدوی روز یکشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ایجاد فضای مومنانه رسانه ای بین تشکل ها، ترغیب هیات ها به راه اندازی تیم قوی رسانه ای و افزایش کیفیت بازتاب رسانه ای فعالیت هیات ها و حفظ ارتباط با هیات ها، شناسایی و تقدیر از تیم رسانه ای آنها،از اهداف برگزاری جشنواره حبیب از سوی سازمان تبلیغات اسلامی  استان گیلان است.

وی با بیان اینکه این جشنواره در چهار محور برگزار می شود، افزود: تعظیم شعائر دینی یکی از محورها است که رسانه ای کردن عملکرد تشکل های دینی در برگزاری مراسم مذهبی از جمله محرم، صفر، اربعین ، اطعام غدیر و نیمه شعبان را شامل می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان خدمات اجتماعی تشکل های دینی را از دیگر محورهای این جشنواره عنوان و اضافه کرد : در این محور عملکرد تشکل های دینی در بخش های مختلف از جمله نهضت مواسات ، امر خیریه و بهداشت و درمان مورد توجه است.

مهدوی با بیان اینکه تولید آثار با موضوع جمعیت و خانواده از دیگر محورهای این جشنواره است، خاطرنشان کرد: این محور تولیدات موضوعی تشکل های دینی را شامل می شود ضمن اینکه هنرمندان نیز می توانند در این بخش شرکت کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان مسجد و محله را از دیگر محورهای دومین جشنواره حبیب عنوان و تصریح کرد: این مرحله فعالیت های فرهنگی و اجتماعی مساجد و امامان محله را در برمی گیرد.

وی با بیان اینکه تشکل های دینی و فعالان رسانه ای برای شرکت در این جشنواره تا پایان دی ماه امسال فرصت دارند، گفت: علاقمندان باید آثارشان را در قالب مستند، فیلم کوتاه و یا کلیپ حداکثر تا ٢٣ دقیقه و در فرمت های رایج ویدئویی به صورت لوح فشرده به ادارات تبلیغات شهرستان ها یا بارگذاری لینک ویدئو در سایت سازمان تبلیغات و یا ارسال اثر به صورت فایل در پیام رسان واتساپ به شماره ۰۹۲۰۲۳۱۷۰۱۱ ارسال کنند.

حجت الاسلام مهدوی افزود: آثاری که در دوره گذشته جشنواره توسط هیات داوران بررسی شده مجاز به حضور در این جشنواره نیست ضمن اینکه آثار غیراصیل و کپی شده مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

وی با اشاره به داوری این جشنواره در ٢ حوزه فنی و محتوایی گفت: در بخش فنی فیلمنامه شامل “طرح، ایده، روند اجرا، روایت و پرداخت” ، صدا شامل نوع تدوین صدا و در بخش محتوایی خلاقیت در ارسال پیام شامل نکات برجسته، به کارگیری زبان محلی، مولفه های بومی و محتوایی مورد توجه قرار می گیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گیلان اظهار داشت: مراسم اختتامیه این جشنواره دهه دوم اسفند برگزار  و برگزیدگان معرفی و جوایزی به آنان اهدا خواهد شد.

نامگذاری این جشنواره برگرفته از نام حبیب بن مظاهر و روحیه تبلیغ و دعوت این یار اباعبدالله حسین (ع) و با توجه به آیه شریفه ۲۰ سوره یاسین در مورد مومن تمدن خواه حبیب نجار است که با توجه به فعالیت ها و مجاهدت های تبلیغی آن مرد خدا، این جشنواره به نام حبیب نام گرفته است.