رشت – ایرنا – سه ورزشکار گیلانی در مرحله جدید اردوی تیم ملی کبدی مردان کشور حضور یافتند.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان روز یکشنبه در خصوص دعوت ورزشکاران گیلانی به اردوی تیم ملی کبدی در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از سوی فدراسیون کبدی ۴۸ ورزشکار به مرحله جدید اردوی تیم ملی دعوت شدند که خوشبختانه سه ورزشکار از گیلان هستند.

مریم بخشی افزود: با توجه به اعلام فدراسیون کبدی ، فرهاد رحیمی ، معین مشفق و علی پورقاسمی از استان گیلان به همراه ۴۵ ورزشکار از دیگر استان های کشور در اردوی آماده سازی تیم ملی کبدی مردان کشور در قزوین حضور یافتند.

وی ادامه داد: این سه ورزشکار شایسته استان گیلان به همراه سایر دعوت شدگان، تمرینات آماده سازی خود را  زیرنظر کادرفنی تیم ملی کبدی تا روز ۱۶ آبان ماه در استان قزوین ادامه می دهند.

وی با اشاره به این که  تیم ملی کبدی خود را برای حضور در نوزدهین دوره بازیهای آسیایی هانگ ژو چین ۲۰۲۲ آماده می کند ابراز امیدواری کرد هر سه ورزشکار گیلانی با درخشش در اردوها و عضویت در تیم ملی کبدی در بازی های آسیایی چین حضور یابند.

بخشی بیان کرد: کبدی یکی از ورزش های زیباست که از دیرباز با نام های مختلف همچون “زو” و “شیرین دودو”در گیلان انجام می شده  و این استان ورزشکاران شایسته ای را در این رشته ورزشی دارد که همواره در تیم های ملی کبدی در هر ۲ بخش بانوان و آقایان حضور دارند.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان تصریح کرد: گیلان یکی از قطب های ورزش کبدی کشور است به خصوص شهرستان تالش که استعداد و پتانسیل بسیار بالایی در این رشته دارد و این شهرستان از بازیکنان و مربیان ارزنده ای برخوردار است.

کبدی ورزش سنتی هند، پاکستان و ایران می‌باشد که نخستین‌ بار در بازی‌های المپیک سال ۱۹۳۶ به عنوان یک رشته نمایشی در المپیک برلین به‌نمایش درآمد. هم‌چنین رشته کبدی در بازی‌های آسیایی چین ۱۹۹۰ گنجانده شد و از همان زمان به‌ عنوان یکی از رشته‌های رسمی بازی‌ های آسیایی وجود داشته‌ است.