رشت – ایرنا – رئیس هیات ورزش های همگانی گیلان از برگزاری ۲ جشنواره ماهیگیری و بادبادک پرانی طی ماه های آینده در این استان خبر داد .

علیرضا زهری روز شنبه در جلسه مجمع هیات وزش های همگانی گیلان در رشت افزود: جشنواره کشوری ماهیگیری در لاهیجان و جشنواره بادبادک ها نیز در منطقه آزاد بندرانزلی برگزار می شود و امیدواریم هر ۲ رویداد کشوری با استقبال خوب مردم برگزار شود.

وی به فعالیت های این هیات نیز اشاره و یادآوری کرد: از سال گذشته تاکنون با توجه به محدودیت های موجود به دلیل شیوع کرونا، این هیات برنامه های مختلفی برگزار کرد تا مردم با آمادگی بدنی بهتر  با این بیماری مبارزه کنند و از سوی دیگر، روحیه پرنشاطی داشته باشند.

رئیس هیات ورزش های همگانی گیلان بیان کرد: برگزاری جشنواره بادباکها در منطقه حیران بندرآستارا، دیدار فوتسال هنرمندان با قهرمانان ورزشی گیلان، همایش جهانی روز بدون خودرو در منطقه آزاد بندرانزلی، برپایی همایش پیاده روی، برگزاری مسابقات مینی فوتبال بین بانوان پیشکسوت گیلان، جشنواره بازی ورزش کودکان ، دوچرخه سواری و برگزاری جشنواره بادبادک ها در لنگرود، از جمله فعالیت های هیات ورزش همگانی بود.

زهری با اشاره به اینکه چاقی در کودکان یکی از معضلات جامعه بشمار می رود افزود: بر اساس آمارهای اعلام شده، ۲۵ درصد از دانش آموزان گیلانی چاق هستند که این مقدار بیشترین درصد در کشور است.

وی افزود: یکی از دلایل عمده چاقی مفرط در نونهالان و نوجوانان، تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا می باشد که این امر باعث کم تحرکی و افزایش چاقی در دانش آموزان شده است که با توجه به شرایط موجود خانواده ها باید وقت بیشتری را برای پرداختن به  ورزش اختصاص دهند.

رئیس هیات ورزش های همگانی گیلان در پایان خاطرنشان کرد: همچنین قرار است روزهای چهارشنبه هر هفته ورزش همگانی را با حضور مسئولان استان گیلان برگزار کنیم که به طور حتم حضور مسئولان ارشد این استان در ورزش همگانی می تواند در استقبال مردم از ورزش اثر گذار باشد و از سوی دیگر، مسئولان هنگام ورزش نیز بیشتر با مشکلات مردم آشنا می شوند