رشت – ایرنا – مدیرکل ورزش و جوانان گیلان گفت: کمک و حمایت مالی از هیات های ورزشی شهرستان ها، منوط به دریافت شناسه اقتصادی مستقل است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مریم بخشی روز شنبه در جلسه مجمع هیات وزش های همگانی گیلان اظهار در رشت داشت: هم اینک حدود ۷۰۰ هیات ورزشی در گیلان فعالیت دارند که از این تعداد فقط ۱۵۰ هیات دارای شناسه اقتصادی هستند و باقی فاقد این شناسه هستند.

وی افزود: هیات های ورزشی شهرستان ها که شناسه اقتصادی مستقلی ندارند و از شناسه هیات استان استفاده می کنند، قادر به دریافت کمک های مالی نیستند زیرا این کمک های مالی فقط از طریق شناسه‌های اقتصادی مستقل قابل پرداخت است و در غیر اینصورت به حساب هیات استان واریز می شود.

مدیرکل ورزش وجوانان گیلان همچنین گفت: هیات هایی که با مشکل امور مالیاتی مواجه هستند، باید اسامی آنان از سوی ادارات ورزشی شهرستانها به اداره کل اعلام شود تا در خصوص بخشودگی مالیاتی هیات های ورزشی اقدام شود.

بخشی به ورزش همگانی نیز اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه ورزش همگانی در بین جامعه نشاط و شادابی ایجاد می کند، وظیفه ما را در گسترش ورزش  حساس و سخت تر می کند و در این زمینه باید گام های موثرتری برداشت.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به آمارهای ارائه شده از چاق شدن کودکان، نوجوانان و جوانان، باید گسترش ورزش در بین این گروه سنی فعال تر شود تا کم تحرکی را کاهش داده و جامعه ای شاد و پرنشاطی داشته باشیم.