آستارا – ایرنا – امام جمعه موقت شهرستان مرزی بندر آستارا با اشاره به حمله سایبری به سامانه‌های سوخت‌گیری، گفت: برای مقابله با اینگونه تهاجم دشمن، افزایش آمادگی با تقویت و تجهیز نرم‌افزاری و سخت‌افزاری ضروری است.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام ناصر صالحی در خطبه های نماز جمعه در مصلای آستارا افزود: از نظر دفاعی باید سیستم های هوشمند خود را تقویت کنیم و مکان های مهم نباید به راحتی در دسترس دسیسه های دشمنان قرار گیرد.
وی اضافه کرد: دولت و قوه قضائیه باید عوامل حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت را شناسایی کنند و شبکه ملی اطلاعات برای تقویت امکانات سخت افزاری و نرم افزاری خودمان راه اندازی شود.
وی بیان کرد: حمله سایبری به سیستم جایگاه های سوخت، با طراحی قبلی اجرا شد و حضور میدانی و جهادی رئیس جمهوری در پمپ بنزین ها و وزارتخانه نفت و همچنین اقدام شجاعانه رسانه ملی برای مقابله با سیاه نمایی های رسانه های معاند قابل تقدیر بود.
خطیب جمعه آستارا با اشاره به ۱۳ آبان ماه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی افزود: آمریکا و استکبار جهانی با اصل نظام، انقلاب و استقلال ایران اسلامی مشکل دارند و در طول این سال ها از طریق جنگ های سخت، نرم و تحریم های ظالمانه در پی ناامیدی مردم از آرمان های نظام اسلامی هستند.
صالحی گفت: ما ملت امام حسین (ع) هستیم و حوادث مختلف، اسارت و شهادت نمی تواند به پیکره نظام ما لطمه ای وارد کند و خوشبختانه مسئولان دولت سیزدهم هم در صحنه حضور دارند و مشکلات مردم را رفع می کنند.
وی وضعیت نان در شهرستان آستارا را نیازمند رسیدگی دانست و گفت: باید با کم فروشی و تعطیلی خودسرانه نانوایان مقابله و نظارت بر این واحدها تشدید شود.
شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان قرار دارد.