رشت – ایرنا – تیم فوتبال ملوان بندرانزلی به مصاف صدرنشین لیگ و تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا به مصاف تیم انتهای جدولی لیگ می روند.

رئیس هیات فوتبال استان گیلان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هفته سوم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور از روز یکشنبه هفته آینده نهم آبان ماه آغاز می شود که تیم ملوان بندرانزلی باید به مصاف تیم قشقایی شیراز برود.

قربانعلی الماس خاله افزود: این دیدار به میزبانی تیم ملوان و به دلیل آماده نبودن ورزشگاه تختی بندرانزلی، در ورزشگاه سردارجنگل رشت برگزار می شود، ملوانان باید رو در روی صدرنشین رقابت های لیگ قرار گیرند.

وی ادامه داد: تیم فوتبال قشقایی شیراز در ۲ دیدار قبلی خود برابر حریفانش به برتری دست یافته و با کسب ۶ امتیاز در صدر جدول رده بندی قرار دارد و تیم فوتبال ملوان بندرانزلی نیز با کسب چهار امتیاز، در رتبه پنجم جدول قرار دارد.

وی بیان کرد: امیدواریم تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در این دیدار خانگی خود، برابر حریفش به برتری دست یابد تا با کسب هر سه امتیاز این بازی ، در پایان هفته سوم به جمع صدرنشینان لیگ دسته اول کشور بپیوندد.

رئیس هیات فوتبال گیلان اضافه کرد: همچنین تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا دیگر نماینده استان گیلان در رقابت های لیگ دسته اول کشور، در هفته سوم این مسابقات در دیداری همزمان باید در تبریز رو در روی تیم ماشین سازی قرار گیرد.

الماس خاله خاطرنشان کرد: هم اینک و تا پایان هفته دوم رقابت های لیگ دسته یک کشور، تیم شهرداری بندرآستارا با کسب سه امتیاز در مکان هشتم و تیم ماشین سازی تبریز بدون امتیاز، در انتهای جدول رده بندی قرار دارند.

وی تصریح کرد: تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا در صورت کسب پیروزی برابر تیم ماشین سازی تبریز، به جمع مدعیان لیگ اضافه می شود و با توجه به اینکه این تیم باید در هفته چهارم در یک دیدار خانگی به رقابت بپردازد، در صورت کسب پیروزی می تواند حتی به تیم های صدرنشین لیگ ملحق شود.

در رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور جام آزادگان، ۱۸ تیم در یک گروه به صورت دوره ای و رفت و برگشت با هم به رقابت می پردازند که تیم های فوتبال ملوان بندرانزلی و شهرداری بندرآستارا نمایندگان گیلان در این لیگ هستند.