رشت _ ایرنا_ نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری گفت: رسیدگی و رفع مشکلات محیط زیستی و موضوع پسماند سراوان از خواسته های مردم گیلان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله احمد پروایی در مراسم معارفه و تکریم استانداران جدید و پیشین استان گیلان که با حضور احمد وحیدی وزیر کشور برگزار شد، خطاب به استاندار جدید اظهار داشت، مردم از همه ما پرهیز از رانت، سفارش و دست رد زدن بر سینه کسانی که در انتظار سهم خواهی هستند را مطالبه دارند.

وی با بیان اینکه غرب استان گیلان هم امروز با مشکل پسماند مواجه است افزود: کارخانه های که در سنوات گذشته در گیلان تعطیل شده به اشتغال و اقتصاد استان ضربه زده و از استاندار جدید می‌خواهیم برای حل این معضل فکری اساسی کند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری بیان اینکه جنگل ها ار سرمایه اصلی کشور و  استان گیلان محسوب می‌شوند، اظهار داشت: لازم و ضروری است تا با جنگل خواری، کوه و زمین خواری مبارزه جدی شود.

آیت الله پروایی با تاکید بر استفاده از ظرفیت های استان گیلان در بخش کشاورزی، دامداری و برندسازی محصولاتی مانند برنج گفت: باید راه حلی برای صادرات محصولات باغی استان داشته باشیم که این مهم موجب ارزآوری خوبی برای کشور و استان خواهد شد.

وی در ادامه با تاکید بر حمایت جدی از صیادان خاطر نشان کرد: صیادان گیلان به عنوان قدیمی ترین فعلان اقتصادی استان همواره مظلوم واقع شده اند که باید مورد توجه قرار گیرند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ضرورت تقویت شهرک های صنعتی و حمایت از کارگاه های زودبازده افزود: زمین های شهرک‌ها بعضاً به غیریومی ها واگذار می شود که باید اولویت با بومی ها باشد.

آیت الله پروایی با تاکید بر توجه به حریم رودخانه ها اظهار داشت: این مهم برای جلوگیری از خسارات های ناشی ار سیل های ویرانگر فصلی توجه شود.