رشت – ایرنا- مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان اعلام کرد: از مجموع جایگاه‌های سوخت بنزین استان که به دلیل اختلالت غیر فعال شده بود، تاکنون ۶۰ درصد آن به مدار بازگشتند.

کوروش بالادست شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ازتعداد ۱۲۷ جایگاه سوخت بنزین در استان، تاکنون ۷۶ جایگاه سوخت  فعال شده است.

وی گفت: جایگاه های سوخت استان با سرعت در حال فعال شدن هستند به طوری که هر ۱۵ دقیقه حدود سه جایگاه سوخت در استان فعال می شود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان با بیان اینکه در حال حاضر بنزین با نرخ آزاد سه هزار تومانی در استان عرضه می شود، اظهار داشت: از صبح فردا چهارشنبه نرم افزار جدیدی را بر روی سامانه نصب خواهد شد و  بنزین یارانه ای با قیمت یکهزار و ۵۰۰ تومانی نیز در دسترس شهروندان قرار میگیرد.

پیش از ظهر امروز سه شنبه اختلال در سامانه هوشمند سوخت باعث ایجاد صف‌های طولانی و تراکم خودروها در پمپ های بنزین‌ سراسر کشور شد اما به فاصله کمی، مسوولان امر با دستی و آفلاین کردن سامانه هوشمند سوخت، آنها را به مدار توزیع بازگرداندند.

اختلال در سامانه هوشمند سوخت باعث شد کارت های سوخت در سامانه شناسایی نشود و دریافت بنزین با مشکل مواجه باشد، از این رو صف های طولانی در جایگاه های سوخت استان های مختلف کشور تشکیل شد.