رشت- ایرنا – رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای رضوانشهر گفت: هم اکنون شاهد بارش برف و یخبندان در تمامی محورهای کوهستانی این شهرستان هستیم.

یونس هوشمندپور در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ۴ ساعت اخیر با آغاز بارش های، ارتفاع برف در برخی مناطق کوهستانی این شهرستان به بیش از ۱۰ سانتیمتر رسیده است. 

وی گفت: بیشترین میزان برف مربوط به محورهای کوهستانی پونل به خلخال، واقع در محدوده روستای زندانه تا گردنه الماس و جهانگیریه ثبت شد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای رضوانشهر با بیان اینکه همچنان شاهد بارش برف و ناپایداری جوی در ایرتفاعات اینشهرستان هستیم ، ادامه داد: گروه های راهداری به صورت تمام وقت مشغول برف روبی با اولویت محورهای اصای هستند. 

هوشمندپور گفت: هم اکنون شاهد افت دمای هوا در مناطق کوهستانی و سخت گذر رضوانشهر و پره سر می باشیم و لازم است رانندگان ضمن پرهیز از سفرهای غیرضرور، وسائل نقلیه خود را به تجهیزات زمستانه همچون زنجیر چرخ و لوازم ایمنی مجهز کنند.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و دارای ۷۰۰ کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی است.