تهران- ایرنا- رییس مرکز داده سامانه هوشمند سوخت با اشاره به رفع مشکلات سوخت‌گیری در پمپ‌بنزین‌ها، گفت: تا چند ساعت آینده بیش از ۷۰ درصد از جایگاه‌هایی که امکان عرضه سوخت دارند، راه‌اندازی و فعال خواهند شد.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا، «شهرام رضایی» با اشاره به مشکلات پیش‌آمده در جایگاه‌های پمپ بنزین، افزود: در این زمینه راهکار موازی داریم، برخی از جایگاه ها به ترتیب به صورت خارج از سامانه و خارج از سهمیه بندی در حال راه اندازی هستند تا بتوان سوخت رسانی با قیمت آزاد و به نرخ سه هزار تومان انجام شود، همچنین  بعد از رفع مشکل، دوباره سهمیه بندی فعال خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به چه دلیل سوخت‌رسانی به صورت آزاد در برخی از جایگاه‌ها انجام نشده است، گفت: کارشناسان باید به طور حتم به جایگاه ها مراجعه کنند و سیستم سامانه هوشمند سوخت از مدار خارج شود تا از این طریق اجازه داده شود سوخت‌گیری خارج از سامانه با قیمت بالاتر انجام شود.

به گفته رئیس مرکز داده سامانه هوشمند سوخت، به تدریج کارشناسان به سطح جایگاه مراجعه می کنند و مشکل را برطرف خواهند کرد.

وی افزود: از مردم تقاضا داریم تا اگر جایگاهی بسته است و امکان سوخت رسانی نیست تجمع نکنند و به دیگر جایگاه‌ها که راه اندازی شده اند، مراجعه شود.

رضایی ادامه داد: تا چند ساعت آینده بیش از ۶۰ – ۷۰ درصد از جایگاه‌هایی که امکان عرضه سوخت دارند راه‌اندازی می‌شوند و فعال خواهند شد.

به گزارش ایرنا، سامانه کارت سوخت به دلیل مشکل فنی از ظهر امروز از مدار خارج شده است.

کارشناسان در حال رفع مشکل هستند که به محض رفع این ایراد، موضوع به اطلاع هموطنان می رسد.