رشت – ایرنا- سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان با اشاره به شروع بارندگی ها از عصر روز دوشنبه گفت: میزان بارندگی در برخی نقاط استان به حدود ۷۷ میلیمتر رسید که شهر آستارا بیشترین میزان آن را با ۷۷.۵ میلیمتر ثبت کرد.

شبنم هادی نژاد روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از آستارا، لنگرود با ۷۵.۸ میلیمتر و لاهیجان با ۶ .۶۷  میلیمتر بیشترین بارندگی را  طی ۲۴ ساعت اخیر در استان به خود اختصاص داده اند.

وی ادامه داد: میزان بارندگی در رشت مرکز استان گیلان نیز به ۳۸.۲ میلیمتر طی همین مدت رسیده است.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: تا امشب شدت بارش ها را در استان داریم اما به تدریج از سمت غرب شاهد کاهش ناپایداری ها خواهیم بود.

هادی نژاد کمترین دما استان گیلان طی ۲۴ ساعت اخیر مربوط به ایستگاه هواششناسی تالش با حدود یک درجه سانتیگراد اعلام کرد که صبح امروز ثبت شد.

وی اظهار داشت: تاکنون در ایستگاه‌های هواشناسی استان بین ۶ تا ۱۵ درجه سانتی‌گراد کاهش دما ثبت شده کمترین آن مربوط به بندرانزلی و بیشترین مربوط به دیلمان و جیرنده بوده است.

به گفته سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان شهر رشت از دیروز تا امروز در حدود ۱۱ درجه کاهش دما داشته است.