رشت -ایرنا-هواشناسی گیلان با صدور هشدار نارنجی پیش بینی کرد که از عصر امروز دوشنبه شاهد بارندگی شدید، وزش باد و کاهش دما تا ۱۵ درجه در استان خواهیم بود.

به گزارش ایرنا، براساس پیش بینی هواشناسی گیلان به ویژه طی  روزهای سه شنبه و چهارشنبه با بارندگی و  وزش باد بعضی نقاط شدید یا خیلی شدید ، کاهش دما و رعد و برق و در ارتفاعات بارش برف در استان مواجه خواهیم بود.
طبق جدول پیش بینی هواشناسی گیلان با ورود تدریجی سامانه بارشی و سرد از عصر روز دوشنبه، آسمانی استان در تمامی مناطق ابری، مه آلود همراه با روند کاهشی دما خواهد بود که تا چهارشنبه ادامه خواهد داشت.

پیش بینی هواشناسی نشان می دهد حداکثر دما طی فردا در برخی شهرهای استان همچون املش به ۲۳ درجه سانتیگراد خواهد رسید که روز چهارشنبه حداکثر دما در همین شهر به ۱۴درجه کاهش می یابد.

هفته گذشته نیز گیلان میزبان سامانه سرد و بارشی بود که علاوه بر تخریب یک سد، منجر به خسارت ٥٠ میلیارد تومانی تاسیات عمومی و شخصی شد.

بار هفته گذشته که منجر به طغیان رودخانه ها و وقوع سیلاب شد، تعداد ۴۵ محور روستایی گیلان را مسدود و ۳۰ پل را تا آستانه تخریب برد و جان ٢ نفر را نیز گرفت.