رشت _ ایرنا _ مدیرعامل هلال احمر گیلان گفت: امدادگران این جمعیت ١٣ گمشده در ارتفاعات شهرستان رودسر را پیدا کرده و بازگرداند.

به گزارش روابط عمومی هلال احمر گیلان سیاوش غلامی با اشاره به گمشدن یک گروه کوهنوردی از سنندج کردستان در محور رحیم آباد افزود: گمشدن این تعداد از کوهنوردان شامگاه جمعه به مرکز کنترل عملیات امدادی هلال احمر گیلان اطلاع دادن شد که بلافاصله عوامل امدادی به منطقه اعزام و طی عملیات جستجو، گم شدگان را پیدا و به مسیر اصلی بازگردانند.
 
غلامی با اشاره به مصدومیت سه نفر از کوهنوردان در این حادثه گفت: ٢ نفر از مصدومان سرپایی درمان شدند و یکی دیگر نیز توسط عوامل امدادی جمعیت هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شد.
 
وی ضمن تاکید بر لزوم استفاده از تجهیزات لازم در هنگام سفر و کوهنوردی، اظهار کرد: هموطنان حتماً مسیرهایی را انتخاب کنند که خوب می‌شناسند و اخبار هواشناسی را نیز برای ارزیابی شرایط جوی دنبال کنند.

مدیرعامل هلال احمر گیلان گفت: به دلیل عدم آشنایی گروه های کوهنوردی با شرایط جوی مناطق صعب العبور کوهستانی و  عدم آشنایی با منطقه، از سفر به مناطق کوهستانی و ارتفاعات اجتناب کنند و ضمن به همراه داشتن تجهیزات لازم کوهنوردی حتی المقدور قبل از حرکت، هیئت کوهنوردی و مراکز امدادی را از زمان و منطقه صعود خود مطلع کنند.

مردم برای گزارش حوادث می توانند به صورت شبانه روزی با تلفن ۱۱۲ ندای امداد هلال احمر تماس بگیرند.