رشت – ایرنا – یکدوره همایش خودرو و موتورسیکلت به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی و وزش در شهرستان فومن برگزار شد.

رئیس هیات اتومبیلرانی و موتورسواری استان گیلان در خصوص برپایی این همایش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این همایش که با استقبال خوب علاقمندان به رشته اتومبیلرانی و موتورسواری همراه بود، شرکت کنندگان زیادی با خودروها و موتورهای مختلفی حضور یافتند.

محسن واحدی افزود: خودروهای کلاسیک ، خودروهای شهری و همچنین خودروهای دریفت که حرکات نمایشی را به اجرا می گذارد، در این همایش حضور یافتند که خودروهای دریفت شرکت کننده ، توانستند نمایش های خوبی را از این رشته زیبا به اجرا بگذارند.

وی ادامه داد: همچنین موتورسواران نیز با موتورهای ریس و استریت خیابانی در این همایش حضور یافتند که آنان نیز حرکات نمایشی جالبی را در پیست موتورسواری و اتومبیلرانی فومن را به اجرا گذاشتند که این حرکات مورد توجه علاقمندان و حاضران در این همایش قرار گرفت.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط کرونایی ، فراخوانی برای برپایی این همایش نداده بودیم و همچنین تبلیغاتی نیز در این زمینه انجام ندادیم اما با این وجود، علاقمندان زیادی از رشته های اتومبیلرانی و موتورسواری در این همایش حضور یافتند.

رئیس هیات اتومبیلرانی و موتورسواری گیلان خاطرنشان کرد: خوشبختانه استان گیلان از ورزشکاران بسیار زبده ای در رشته های اتومبیلرانی و موتورسواری برخوردار است که این ورزشکاران به مناسبت های مختلف در طول سال، همایش هایی در بخش خودرو و موتورسواری برگزار می کنند که این همایش ها با استقبال بسیار خوبی نیز همراه می شود.

۲۶ مهرماه تا دوم آبان ماه به نام هفته تربیت بدنی و ورزش در کشور نامگذاری شده که در این هفته با انجام مسابقات ورزشی ، برپایی نمایشگاه های مختلف در بخش ورزش و همچنین با انجام سایر فعالیت های مربوط در حوزه ورزش در سراسر کشور گرامی داشته می شود.

بیش از ۴۰۰ برنامه فرهنگی و ورزشی با رعایت پروتکل های بهداشتی، طی هفته تربیت بدنی و ورزش در این استان برگزار می شود که همایش خودرو و موتورسواری یکی از برنامه های این هفته در گیلان بود .