رشت – ایرنا – جشنواره بادبادک ها در ساحل چاف شهرستان لنگرود استان گیلان برگزار شد.

به گارش خبرنگار ایرنا، به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش ، با همکاری شهرداری چاف و چمخاله لنگرود ،  جشنواره بادبادکها با حضور علاقمندان به این رشته ورزشی زیبا در ساحل چاف شهرستان لنگرود برگزار شد.

در این جشنواره که با اجرای موسیقی سنتی و با استقبال اقشار مختلف مردم نیز همراه بود، در پایان به کم سن ترین و همچنین به مسن ترین افراد شرکت کننده در جشنواره بادباک ها و به زیباترین بادبادک ، جوایزی اهدا شد.

همچنین به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش ، طرح ملی “پارک گام” با هدف ارتقای سطح تندرستی و افزایش نشاط در جامعه ، با حضور بانوان ورزشکار شهرستان لنگرود در پارک فجر این شهرستان برگزار شد.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان در خصوص برگزاری طرح ملی پارک گام در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح با هدف افزایش میزان شادابی و بالا بردن انگیزه و سلامت جسمی و روانی بانوان جامعه در شهرستان لنگرود انجام شد.

مریم بخشی افزود: بیش از ۴۰۰ برنامه فرهنگی و ورزشی با رعایت پروتکل های بهداشتی، طی هفته تربیت بدنی و ورزش در این استان برگزار می شود که جشنواره بادبادک ها و طرح ملی پارک گام ، از برنامه های این هفته در گیلان بود .

وی اضافه کرد: برگزاری مسابقات مختلف ورزشی در رشته های گوناگون، گلباران مزار شهدا در سراسر استان با حضور کارشناسان و کارمندان بخش های مختلف ورزش و تعدادی از هیات های ورزشی و همچنین دیدار با خانواده های شهدای ورزشکار، از برنامه های برجسته این اداره کل خواهد بود.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره فرهنگی “دا” ، اجرای طرح سبا (سلامت بانوان ) ، مسابقه کارکنان دولت ، تجلیل از اعضای شاخص جامعه ورزش استان ، دیدار با پیشکسوتان ورزش این استان ، افتتاح چمن مصنوعی شهید قاسمی رودسر ، افتتاح چند باشگاه بخش خصوصی ، امضای تفاهم نامه همکاری با سازمانهای مرتبط با ورزش ، تجلیل از ایثارگران و کادر درمان از دیگر برنامه های هفته تربیت بدنی و ورزش در گیلان بشمار می رود.

۲۶ مهرماه تا دوم آبان ماه به نام هفته تربیت بدنی و ورزش در کشور نامگذاری شده که در این هفته با انجام مسابقات ورزشی ، برپایی نمایشگاه های مختلف در بخش ورزش و همچنین با انجام سایر فعالیت های مربوط در حوزه ورزش در سراسر کشور گرامی داشته می شود.