رشت – ایرنا – مدیرکل بحران مدیریت استانداری گیلان گفت: ۲ نفر بر اثر بی احتیاطی در سیلاب روز گذشته در شهرستان های ماسال و صومعه سرا جان باختند.

به گزارش اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان، امیر مرادی روز جمعه افزود: به گزارش فرمانداری صومعه سرا ، بر اثر بی احتیاطی یک راکب موتور سوار در عبور از روی پل آبنما در زمانی که پل زیر آب بود در رودخانه سقوط کرد و مفقود شد که گروههای امدادی هنوز موفق به پیدا کردن وی نشدند.

وی اضافه کرد: همچنین به گزارش فرمانداری ماسال روز گذشته زنی ۷۰ ساله به دلایلی نامشخص داخل رودخانه افتاده است که تیم امدادی جنازه اش را پیدا کرده اند. 

مدیرکل بحران مدیریت استانداری گیلان با اشاره به هشدار نارنجی صادر شده هواشناسی استان وپیش بینی بارندگی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلی متر گفت: بدنبال این هشدار هواشناسی اداره کل مدیریت بحران استان به فرمانداران و دستگاه های امدادی و خدماتی در مناطق پر خطر و درگیر سیل با بهره گیری از امکانات موجود شهرها و دستگاهها اعلام آماده باش داده بود .

مرادی گفت: البته حجم بارندگی طی مدت ۴۸ ساعت از میزان پیش بینی شده هواشناسی فراتر رفت و به ۲۷۰ میلی متر بارندگی در غرب و شرق استان رسید.

مرادی ادامه داد: این افزایش بارندگی و سیل آسا بودن آن باعث طغیان و سیلابی شدن تمام رودخانه های استان در شهرستانهای آستارا ،تالش ،رضوانشهر ،ماسال ، فومن،شفت ،صومعه سرا، رشت ؛سیاهکل ؛لاهیجان ؛آستانه اشرفیه ؛لنگرود ؛املش ؛رودسر شد.