رشت – ایرنا – طبق اعلام اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان محور پونل به خلخال در استان گیلان به دنبال بارندگی و احتمال ریزش کوه و نبود ایمنی کافی مسدود شد.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا، بر اساس گزارش سامانه اطلاعات راه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان،  محور پونل به خلخال در این استان به دلیل بارندگی ، احتمال ریزش کوه و نبود ایمنی کافی، تا اطلاع ثانوی مسدود است و در صورت بازگشایی این مسیر، از طریق مرکز اطلاع رسانی این اداره آگاهی داده خواهد شد.

بنا به همین گزارش، هم اینک تردد در محورهای اصلی استان گیلان به صورت عادی و روان می باشد و هیچگونه ترافیک جاده ای مشاهده نمی شود. 

همچنین به دلیل بارش باران تمامی جاده های بین شهری گیلان لغزنده است و رانندگان برای تردد باید احتیاط و دقت بیشتری داشته باشند. 

 مرکز مدیریت راه استان توصیه کرد که مردم از ترددهای غیرضروری در چنین شرایط جوی پرهیز کنند، اما در صورت ضرورت با توجه به بارش باران و بدنبال آن لغزندگی جاده ها و کاهش دید افقی با احتیاط  و سرعت مطمئنه رانندگی کنند .

علاوه بر این محور ورودی منجیل  به رودبار در جنوب استان گیلان و محدوده ورودی شهر رودبار نیز، از ترافیک سنگینی برخوردار است اما در سایر محورهای این استان ترافیک به صورت عادی و روان می باشد.

آسمان گیلان نیز در حال حاضر نیمه ابری تا ابری و مه آلود، همراه با بارندگی و وزش باد پیش بینی می شود که در برخی نقاط بارندگی و وزش باد شدید خواهد بود و احتمال رعد و برق و بارش برف در ارتفاعات بالادست وجود دارد.

دمای هوای رشت مرکز استان گیلان امروز (پنجشنبه) حداکثر به ۱۶ درجه می رسد و شهرستان املش با حداکثر ۱۸ درجه، گرمترین و جیرنده و دیلمان با پنج درجه خنک ترین مناطق گیلان طی روز جاری خواهند بود.

گیلان با میانگین یکهزار و ۲۰۰ میلی متر بارندگی سالیانه، پرباران ترین استان های کشور است.