آستارا – ایرنا – امام جمعه بندر مرزی آستارا ، قرآن و قبله واحد را از عناصر وحدت و همدلی مسلمانان خواند و تدبر و تامل در کلام وحی، برای تقویت و تحکیم برادری و اتحاد اسلامی را ضروری دانست.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ حجت الاسلام کاظم حافظ نیا روز پنجشنبه در محفل قرآنی کارکنان پایگاه دریایی آستارا در بقعه امامزادگان این شهرستان اظهار کرد: انس با کلام الهی در احادیث و روایات، بسیار سفارش شده و  با منور کردن دل ها مانع اندیشه های تاریک و شیطانی می شود.

وی با تبریک سالروز میلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع)  به کارکنان پایگاه نیروی دریایی ارتش، خانواده های آنها و بازنشستگان این نیرو در آستارا ، توسل و تمسک به اهل بیت (ع) را مایه نجات و رستگاری انسان دانست.

امام جمعه آستارا برادری و الفت اهالی شیعه و سنی این شهرستان را نمونه بارزی از وحدت اسلامی ذکر کرد و تمرکز بر اشتراکات دینی و برائت از هر گونه تفرقه را برای تحکیم برادری و همدلی خواستار شد.

آستارا با جمهوری آذربایجان ۳۸ کیلومتر مرز خشکی و ۱۵ کیلومتر مرز آبی دارد و پایگاه نیروی دریایی ارتش در این شهرستان مستقر است.

به مناسبت سالروز میلاد نبی مکرم اسلام (ص) و هفته وحدت مسلمانان، محفل شعرخوانی انجمن شعر و ادب استاد شهریار آستارا نیز با همکاری ادارات ارشاد و تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد و شاعران در مدح و منقبت خاتم انبیا سروده های خود را قرائت کردند و از سوی مسئولان حاضر تجلیل شدند.

برنامه های سخنرانی، دیدار با سادات و مولودیخوانی در مساجد اهل سنت و شیعه آستارا همچنان به مناسبت این ایام در حال برگزاری است.

دوازدهم ربیع الاول، سالروز میلاد پیامبر بزرگوار اسلام به روایت اهل سنت و هفدهم ربیع الاول سالروز میلاد آن حضرت به روایت شیعیان است و بین این دو تاریخ، هفته وحدت نامگذاری شده است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان، حاشیه دریای خزر و و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.