ایسنا/گیلان فرمانده سپاه قدس گیلان یکی از اهداف سپاه قدس را تحقق اجرای سند واکسیناسیون دانست و گفت: با توجه به تامین به موقع واکسن، نیروهای بسیجی به صورت جهادی پای کار آمده و افزایش ۱۲ درصدی میانگین تزریق نشان دهنده همین امر است.

سردار محمد عبدالله پور در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه سپاه قدس گیلان از اولین روزهای کرونا در کنار مردم بوده است، اظهار کرد: سپاه قدس گیلان در تحقق شعار و آرمان‌های خود از هیچ تلاشی دریغ نکرده و از اولین روزهای شیوع کرونا با توزیع بسته‌های معیشتی، تهیه کپسول و انجام فرآیند واکسیناسیون در کنار مردم گیلان بوده است.

وی یکی از اهداف سپاه قدس گیلان را تحقق اجرای سند واکسیناسیون دانست و گفت: بعد از دستور مقام معظم رهبری درخصوص ورود سپاه پاسداران و ارتش در کنترل کرونا، جلسات مختلفی را با دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار و بعد از اعلام نیاز آنان به حضور نیروهای بسیجی در انجام فرآیند واکسیناسیون سپاه قدس گیلان با تمام قوا پای کار آمده است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تاکید بر نقش سپاه قدس در انجام فرآیند واکسیناسیون در گیلان، افزود: سپاه قدس بارها آمادگی خود درخصوص تسریع در فرآیند واکسیناسیون در گیلان اعلام کرده لذا در روزهای اخیر با توجه به تامین به موقع واکسن، نیروهای بسیجی به صورت جهادی پای کار آمده و افزایش ۱۲ درصدی میانگین تزریق واکسن در گیلان به نسبت کشور نشان دهنده همین امر است.

عبدالله‌پور، با اشاره به اینکه حضور سپاه و بسیج موجب تسریع در روند واکسیناسیون شده است، گفت: ۶۰ پایگاه واکسیناسیون با همکاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان و چندین پایگاه توسط سپاه قدس در گیلان راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه علاوه بر مرکز شبانه روزی، مساجد و پایگاه های متعددی به ارائه واکسن به مردم می‌پردازند، تصریح کرد: با پیگیری صورت گرفته پایگاه‌های تزریق واکسیناسیون شبانه‌روزی در سرتاسر گیلان وجود داشته و نیروهای بسیجی  با کمک پایگاه‌های بسیج باید به شناسایی این افراد در سطح محلات و مناطق مختلف استان کمک کنند.

فرمانده سپاه قدس گیلان ادامه داد: در زمینه نیرو برای واکسیناسیون نیز سپاه آمادگی کامل دارد و در صورت تامین به موقع واکسن در سریع‌ترین زمان ممکن واکسیناسیون تمام مردم انجام می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به درخواست مسئولان برای تخصیص سهمیه بیشتر به استان، اضافه کرد: سپاه قدس گیلان تمام ظرفیت انسانی و پشتیبانی خود را برای کنترل و مهار کرونا به کار می‌گیرد.

انتهای پیام