به گزارش در گیلان ، روز گذشته نشستی با حضور جمعی از مدیران مسئول پایگاه خبری شهرستان لاهیجان و جمعی از فعالان رسانه ای با محوریت تشکیل بدون هماهنگی انجمن رسانه لاهیجان و چگونگی انتصاب اعضای این انجمن برگزار و بیانیه ای در همین رابطه صادر شد که به امضای تمامی حاضران رسید. در این […]

به گزارش در گیلان ، روز گذشته نشستی با حضور جمعی از مدیران مسئول پایگاه خبری شهرستان لاهیجان و جمعی از فعالان رسانه ای با محوریت تشکیل بدون هماهنگی انجمن رسانه لاهیجان و چگونگی انتصاب اعضای این انجمن برگزار و بیانیه ای در همین رابطه صادر شد که به امضای تمامی حاضران رسید.

در این بیانیه آمده است:

سرکار خانوم نادری
ریاست محترم اداره ارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان

با سلام

تشکیل انجمنی تحت عنوان ” هسته مرکزی رسانه ” در شهرستان لاهیجان ، بدون اطلاع قبلی ، هماهنگی و یا اخذ نظر و مشورت اصحاب رسانه و خبرنگاران این شهرستان ، نمی تواند معنایش جز توهین به جایگاه رسانه و شانیت خبرنگاران باشد .

از طرفی ، صدور احکام گزینشی برای همکاران رسانه ای مان که به صورت کاملا مخفیانه به تاریخ ۷ مهر ماه صورت پذیرفت و در تاریخ ۱۸ مهر ماه از خروجی روابط عمومی ارشاد لاهیجان اطلاع رسانی شد ، نمونه ای دیگر از توهین به سایرین تلقی می گردد .

هنوز مشخص نیست

۱- درحالیکه ریاست محترم اداره ارشاد اسلامی ، همواره بر استقلال رسالت خبری با بیان اینکه ارشاد ، متولی خبرنگاران نیست ، چگونه و بر چه اساسی و طبق کدام قانون ، آیین نامه ، تبصره یا بند قانونی برای ۵ نفر از عزیزان و سروران مان حکم صادر می کنید .

۲- به فرض وجود ساز و کار قانونی برای ارشاد اسلامی و دارا بودن صلاحیت تشکیل چنین انجمنی ، شما مطابق کدام اطلاع قبلی ، دعوتنامه یا فراخوان ، مبادرت به چنین عملی نمودید ؟

۲-نحوه ی گزینش رسانه بر اساس کدام معیار و رتبه بندی صورت پذیرفت ؟

۳- و اساسنامه ی این تشکل یا انجمن در اختیار چه کسی قرار دارد و آیا اداره ارشاد اسلامی در دیگر شهرستان ها نیز اختیار چنین عملی را دارد ؟

بهر صورت

مدیران مسئول پایگاه های خبری شهرستان لاهیجان به همراه جمعی از خبرنگاران و فعالان رسانه ای شهرستان، ضمن احترام به ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و هیات موسس و اعضای هیات مدیره ی انجمن رسانه ی خودساخته ی شهرستان با محوریت ارشاد اسلامی !، ضمن اعتراض به نحوه انتصاب مخفیانه و گزینشی ، انجمن منتصب را فاقد وجاهت دانسته و به رسمیت نمی شناسیم .

ضمنا مراتب اعتراض به مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان و خانه مطبوعات گیلان ارسال خواهد شد.
این اعتراض تا زمان لغو ابلاغ از سوی ارشاد اسلامی ادامه خواهد یافت .