همایش بزرگ پیاده روی و دو شهر باران با حضور جمعی از ورزشکاران و شهروندان در پارک محتشم رشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هیات ورزشهای همگانی استان درگیلان به نقل از ندای گیلان به همت هیات ورزشهای همگانی گیلان همایش بزرگ پیاده روی و دو باحضور محمد رضا فروحی ، دبیر فدراسیون ورزشهای همگانی، محمد عشقی مسئول دبیرخانه ورزش دهیاری ها وشهرهای کشور، عیرضا زهری ، رییس هیات ورزشهای همگانی استان ، امیررنجی، مسئول بسیج ورزشکاران شهرستان رشت و جمعی از ورزشکاران و شهروندان در پارک محتشم رشت برگزارشد.

محمد رضا فروحی، دبیر فدراسیون ورزشهای همگانی مطرح کرد:

فدراسیون ورزشهای همگانی و هیات ورزشهای همگانی گیلان ، در جهت کاهش کم تحرکی و افزایش سلامت جسمانی ، لیگ تندرستی را در سال ۱۴۰۰باهدف افزایش آمادگی جسمانی و سلامت جمعی برگزار میکند.

وی افزود: همانطور که در جریان هستید شیوع کم تحرکی در کشور عامل بیش از هشتاد درصد از مرگ و میر ها است.

دبیر فدراسیون ورزشهای همگانی گفت:به همین دلیل باکمک ارگان های دیگر در تلاش هستیم تا قدری این آمار را کاهش دهیم.

فروحی در خاتمه:امروز در خدمت شهروندان شهر رشت بودیم تا در همایش دو و پیاده روی که در آستانه هفته دفاع مقدس و روز جهانی پیاده روی برگزار شد همراه ورزشکاران و مردم عزیز باشیم.

درادامه علیرضا زهری، رییس هیات ورزشهای همگانی استان ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت:امروز در باغ محتشم رشت رویداد شهرباران ( همایش دو وپیاده روی) را با شعاررشت، ورزش و مبارزه با کم تحرکی برگزار کردیم.

وی گفت: همانطور که مستحضرید، بحران کم تحرکی امروز بیشترین آسیب را به جامعه وارد کرده و همچنین مسبب چاقی مفرط و بسیاری از بیماری ها است.

زهری درادامه خاطر نشان کرد:لیگ تندرستی با هدف تشویق جامعه به ورزش و فعالیت جسمانی بابرنامه های مدون ومفرح در نظر دارد تا از آسیب های ناشی از کم تحرکی کاسته و همه اقشار جامعه‌ را در سراسر ایران عزیز به ورزش، پویایی و نشاط دعوت کند.

رییس هیات ورزشهای همگانی با بیان اینکه این لیگ از۲۷مهرماه برای مقابله با بحران کم تحرکی برگزار خواهدشد ، گفت: همه
هم‌استانی های عزیز را درتمام گروه های سنی به شرکت در پویش ملی فدراسیون ورزشهای همگانی (لیگ تندرستی) دعوت میکنم.

درخاتمه به تعدادی از شرکت کنندگان به قید قرعه جوایزی اهداشد.شایان ذکر است ،اداره کل ورزش جوانان ، سازمان بسیج ورزشکاران استان ،جمعیت هلال احمر، شهرداری رشت، پلیس راهنمایی و رانندگی استان و هیات پزشکی ورزشی گیلان نیز دراین رویداد ورزشی همکاری داشتند.