انتخابات تعیین اعضای شورای بخش مرکزی آستانه اشرفیه با حضور بخشدار ، هیات اجرایی و هیات نظارت بخش مرکزی و منتخبین شوراهای اسلامی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، بخشدار بخش مرکزی آستانه اشرفیه در حاشیه برگزاری این انتخابات که امروز در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد ، با اشاره به وظایف اعضای شورای بخش مرکزی اظهار داشت: اعضای شورای بخش مرکزی به عنوان نمایندگان منتخب شوراهای اسلامی  و همچنین پل ارتباطی بین روستائیان و مسئولین ، نقش موثری در رفع مشکلات اجتماعی ، عمرانی ، فرهنگی و آموزشی مناطق روستایی دارند.

فاطمه علیزاده ،  پیگیری مطالبات ، مشکلات  و همچنین حل و فصل اختلافات بین اعضای شوراهای اسلامی را از جمله وظایف مهم شورای بخش عنوان کرد و افزود: اعضای شورای بخش مرکزی می توانند ضمن شناسایی مشکلات روستاها ، با ارائه پیشنهادات سازنده  مدیران اجرایی را در توسعه مناطق روستایی یاری کنند.

وی شورای بخش مرکزی را بازوی توانمند بخشداری دانست و ادامه داد: انتظار می رود منتخبین شوراهای اسلامی در شورای بخش مرکزی این بخش با تلاش ،  روحیه ای جهادی و کارهای میدانی در راه خدمت به مردم مناطق روستایی گام بردارند.

علیزاده همچنین با اشاره به آغاز کار دولت سیزدهم اظهار داشت: همه ما وظیفه داریم تا دولت را در جهت خدمت رسانی مطلوب تر به مردم  مناطق شهری و روستایی یاری کنیم .

وی در ادامه با اینکه تعیین اعضای شورای بخش در راستای اجرای ماده ۸۳ آئین نامه اجرایی و ماده یک ائین نامه داخلی شورای اسلامی بخش برگزار می شود یادآور شد: بخش مرکزی شهرستان آستانه اشرفیه دارای ۷۱ روستاست و تعداد ۲۱۳ عضو شورای اسلامی نیز در مناطق روستایی این منطقه فعالیت دارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، در ادامه این جلسه تعداد ۱۲ نفر از کاندیداهای شرکت در انتخابات تعیین اعضای شورای بخش مرکزی آستانه اشرفیه به بیان مهمترین برنامه های خود پرداختند .

در پایان این جلسه نیز که با برگزاری انتخابات همراه بود ، ابوذر رحیمی با ۵۴ رای ، غلام رضا پاکنعمت با ۵۲ رای ، حسین جعفری با ۵۰ رای ، علی رجبی با ۴۸ رای  و حسن شوقی با ۴۲ رای به عنوان اعضای اصلی شورای بخش مرکزی استانه اشرفیه انتخاب شدند.

همچنین در این انتخابات شعبان محمد دوست با ۲۳ رای ، محمد غلامی با ۲۰ رای و مصطفی رئوفی با ۱۸ رای به عنوان اعضای علی البدل معرفی شدند.

شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.