ایسنا/گیلان دادستان عمومی و انقلاب مرکز گیلان با تاکید بر اینکه قطعا ترک فعل صورت گرفته و اهمال در انجام وظیفه وجود دارد، تاکید کرد: برای متولیانی که کاهلی و اهمال کردند تشکیل پرونده خواهیم داد و با آنها برخورد می‌کنیم.

سید مهدی فلاح میری در حاشیه بازدید از عملیات اطفای حریق تالاب انزلی در منطقه چراغ پشتان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بعد از وصول خبر مربوط به آتش سوزی در نیزارهای تالاب بندرانزلی همکاران قضایی ما از استان و شهرستان همچنین مدیریت بحران استان در صحنه حاضر شدند و اقدامات خوبی در این رابطه انجام گرفت.

وی با اشاره به اینکه در رابطه با این آتش سوزی یک نفر بازداشت و چهار نفر دیگر تحت قرار هستند، افزود: تحقیقات در حال تکمیل بوده که تاکنون مستنداتی به دست آمده و تحقیقات صورت گرفته حاکی از این است که متاسفانه این موضوع همانند سنوات قبل عامدانه است.

فلاح میری با اشاره به اینکه برخی برای توسعه تصرفات غیرقانونی خود دست به این کار ناپسند می‌زنند  تصریح کرد: قطعا دستگاه قضایی با این متخلفان برخورد قاطع خواهد کرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز گیلان گفت: با توجه به سوابقی که در دادگستری شهرستان و استان وجود دارد متاسفانه همه ساله در این فصل مواجه با این پدیده هستیم.

وی ادامه داد: علی‌رغم اینکه متولیان امر که نماینده دولت در حفاظت و مراقبت از تالاب‌ هستند و اسناد مالکیت هم به نام وزارت نیرو و سازمان منطقه‌ای استان صادر شده باید اینجا متولی تالاب باشند ولی در این شرایط با توجه به کمبود باران سالانه و گرمای شدید که در این فصل در این منطقه داریم متاسفانه از حداقل امکانات محروم هستند.

فلاح میری با تاکید بر اینکه قطعا ترک فعل صورت گرفته و اهمال در انجام وظیفه وجود دارد، تاکید کرد: برای متولیانی که کاهلی و اهمال کردند تشکیل پرونده خواهیم داد و با آنها برخورد می‌کنیم.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز گیلان با تشکر از افرادی که به صورت خودجوش برای اطفای حریق آمدند و امکاناتی که مدیریت بحران استان در این جا مستقر کرد، تصریح کرد: اعزام بالگرد از استان‌های مجاور همچنین هواپیمای اطفای حریق از پایتخت جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با تاکید بر اینکه با کسانی که در این آتش‌سوزی دخیل بودند دستگاه قضایی بدون اغماض برخورد می کند، گفت: در این تالاب که نگین خاورمیانه و مکانی است که استان و کشور به آن افتخار می کند از حداقل امکانات محروم هستیم و باید برای این موضوع تدبیر مناسب اتخاذ شود.

انتهای پیام