آستارا – ایرنا – معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا گفت: ۸۰ درصد از حدود یکهزار معلم مدارس این شهرستان علیه کووید۱۹ واکسینه شدند و واکسیناسیون بقیه تا پایان شهریور ماه ادامه دارد و برای بازگشایی مدارس، تابع تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، کامبیز لقمانی‌ مقدم عصر سه شنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا در فرمانداری آستارا اظهارکرد: با توجه به تداوم وضعیت قرمز کرونا تفرجگاه ‌ها، طرح‌ ها، بوستان‌ ها و پارک ‌ها همچنان تعطیل خواهند بود.
وی ادامه داد: مشاغل گروه یک با رعایت پروتکل ‌های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند و برگزاری هرگونه رویداد و همایش در تالارها و نمایشگاه های عمومی و خصوصی ممنوع است.
وی از شبکه بهداشت و درمان خواست تامین دستگاه اکسیژن‌ ساز مورد نیاز بیمارستان را از طریق دانشگاه علوم پزشکی استان پیگیری کنند و به دستگاه‌ های اجرایی تاکید کرد با شبکه بهداشت و درمان در خصوص جا به‌ جایی واکسن‌ های کرونا همکاری کنند.
معاون فرماندار بندر آستارا گفت: تردد از سایر شهرها به آستارا و از آستارا به سایر شهرها ممنوع و منع تردد شبانه همچنان برقرار است و از شهروندان انتظار داریم در این راستا همکاری کنند.
وی از شهروندان خواست برای خروج از وضعیت قرمز کرونا پروتکل‌ های بهداشتی را رعایت و طبق برنامه سنی برای واکسیناسون خود اقدام کنند.
معاون فرماندار آستارا گفت: مرجع رسمی اعلام نوع واکسیناسیون، دانشگاه علوم پزشکی گیلان و ستاد ملی کروناست و هرگونه اظهار نظر افراد غیرعلمی و غیررسمی، معتبر نیست و شهروندان و روستائیان به واکسن هراسی در فضای مجازی توجه نکنند.

شهرستان مرزی و گردشگرپذیر بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است