تهران- ایرنا- رییس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفا حریق هوایی وزارت دفاع، از اعزام بالگرد اطفای حریق به مناطق دچار حریق تالاب انزلی خبر داد و گفت: متاسفانه امکان دسترسی به منطقه توسط ماشین‌های آتش نشانی وجود نداشت.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت دفاع؛ خلبان «محمد مهدی نوری آل آقا» درباره آتش سوزی‌های رخ داده در نقاط مختلف کشور، گفت: وزیر دفاع برای پشتیبانی هوایی به موقع و به هنگام جهت اطفای حریق منابع طبیعی و محیط زیست در کشور تاکید کرد.

رییس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفا حریق هوایی وزارت دفاع از آغاز حریق در تالاب انزلی از عصر دیروز خبر داد و گفت: متاسفانه این آتش‌سوزی در نقاطی از تالاب انزلی رخ داده که پوشش آن نیزار بوده و امکان تردد ماشین‌های آتش‌نشانی برای اطفای حریق زمینی وجود ندارد.

خلبان نوری آل آقا گفت: این منطقه جزو نواحی ساحلی بوده و به تالاب متصل می‌شود، اما به دلیل پوشش نیزاری حیوانات زیادی در معرض خطر قرار دارند.

وی با بیان اینکه حدود ۱۰۰ آتش‌نشان از شهرستان‌های همجوار بندرانزلی برای مهار آتش حضور دارند، گفت: متاسفانه شاهد آتش‌سوزی بیش از ۱۰ هکتاری در این منطقه هستیم و با توجه به شرایط منطقه، امکان افزایش وسعت تا ۵۰ هکتار وجود دارد.

رییس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفا حریق هوایی وزارت دفاع از اعزام یک فروند بالگرد این مرکز بلافاصله پس از اطلاع یگان محیط زیست جهت اطفای خبر داد و بیان کرد: این بالگرد تا ساعت ۲۰ شب گذشته اقدام به مهار آتش‌سوزی کرد، اما با تاریک شدن هوا امکان پرواز بالگرد وجود نداشت از همین رو با توجه به‌ احتمال تداوم آتش‌سوزی امروز نیز  بالگرد مجهز به بسکت اطفای حریق این مرکز در منطقه آماده ادامه عملیات خواهد بود.

خلبان نوری آل آقا افزود: متاسفانه امکان دسترسی به منطقه مورد نظر وجود نداشت و ماشین‌های آتش‌نشانی متوقف شده بودند، اما توانستیم با اطفای یک‌مسیر تردد، یک راه باز کنیم تا ماشین‌های اطفا بتوانند وارد منطقه شوند.