رشت – ایرنا – بیشترین مسافت طی شده متوالی شنا در آب‌های آزاد آسیا توسط مائده ماندگاری دانش‌آموز ۱۲ ساله گیلانی در شهرستان بندرانزلی ثبت شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مائده ماندگاری روز یکشنبه در حضور مسئولان کمیته ثبت رکوردهای ورزشی فدراسیون ورزش های همگانی کشور و مسئولان هیات ورزش های همگانی  گیلان، در منطقه سنگاچین بندرانزلی به مدت ۶ ساعت و ۲۲ دقیقه و ۵۵ ثانیه به صورت متوالی بیش از ۱۵ کیلومتر شنا کرد.

این ورزشکار نوجوان گیلانی توانست رکورد ساینا آتشین شناگر ۱۰ ساله استان گیلان را که به عنوان نخستین دختر ایرانی به مدت هفت ساعت ،  ۱۰ کیلومتر و ۲۰۰ متر در دریای خزر شنا کرده بود، ترقی دهد و رکورد جدید شنا در آب های آزاد آسیا را  به نام خود ثبت کند.

مسئول کمیته ثبت رکوردهای ورزشی فدراسیون ورزش های همگانی کشور در خصوص ثبت این رکورد اظهار داشت: این دختر نوجوان گیلانی موفق شد مسافت ۱۵ کیلومتر و ۳۴۰ متر را در این مدت به طور متوالی شنا کند.

هادی رضایی افزود: البته مائده ماندگاری توان بیشتری داشت و می توانست حتی این رکورد را افزایش دهد اما خانواده وی این اجازه را ندادند و به همین رکورد که بسیار نیز مناسب است،  بسنده کرده و به طور حتم در آینده نزدیک نیز  این رکورد را ترقی خواهد داد.

وی ادامه داد: شناکردن متوالی مسافت ۱۵ کیلومتر و ۳۴۰ متر در مدت زمان ۶ ساعت ۲۲ دقیقه و ۵۵ ثانیه رکورد  برای رده سنی نوجوانان بسیار عالی محسوب می شود که مائده ماندگاری موفق به این امر شد تا این رکورد در ورزش دانش آموزی کشور ثبت شود.