آستارا – ایرنا – ۴۸ طرح عمرانی، تولیدی، اقتصادی و اشتغالزایی در آخرین روز هفته دولت با حضور مسئولان در بخش حویق تالش به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی فرمانداری تالش به ایرنا؛ فرماندار این شهرستان امروز در آئین افتتاح طرح ها در بخش حویق این شهرستان جدول‌گذاری معابر، پل و کانال هدایت آب‌، دیواره حفاظتی، پارک ساحلی، خرید ماشین حمل زباله، راه ییلاقی مسکین و گروف، آبروی بتنی، پارکینگ آرامستان روستای خلجلر، پل روستای خلیله‌سرا و باغشلومحله، دیوار ضامن روستای سفیدسنگان و درز کری، آسفالت معابر شهری، فضای سبز، تابلوی روشنایی معابر، سه واحد مسکن مددجویان و بیش از ۱۲ پروژه اشتغالزایی، دکل مخابراتی روستای خودکارمحله چوبر، هشت ترانس برق، اصلاح و تبدیل شبکه فشار ضعیف هوایی برق به کانال خودنگهدار و آسفالت روستای قراخان‌محله چوبر و شیخ‌ده ویزنه را جزو طرح های افتتاحی برشمرد.

محمد حسین شاهکویی گفت: برای اجرا و تکمیل این پروژه ها در حوزه بخشداری و دهیاری‌ها، اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، شهرداری حویق، شهرداری چوبر، بهزیستی، کمیته امداد امام (ره)، مخابرات، امور توزیع برق و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  ۹۲ میلیارد و ۵۳۲ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

او یاد و نام شهدای دولت را گرامی داشت و افزود:  ۴۲ سال ایستادگی به ما آموخته است که با استعانت از خداوند متعال، پیروی از منویات مقام معظم رهبری و با همدلی می توان بر مشکلات غلبه کرد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.