آستارا – ایرنا – رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بندر آستارا گفت: ۱۲۶ پرونده تخلف اقتصادی اصناف در سه ماه گذشته تشکیل شد و متخلفان برای اعمال ۴۹۲ میلیون و ۱۷۷ هزار و ۶۰۰ ریال جریمه، به اداره تعزیرات حکومتی معرفی‌ شدند.

محسن آهنی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از اول مهر تا ۲۳ آذرماه، ۲ هزار و ۹۶۵ بار از واحدهای صنفی بخصوص نانوایی ها توسط بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا بازدید و به ۸۴ گزارش و شکایت مردمی رسیدگی شده و بیشترین تخلف بازاریان به ترتیب درج نشدن قیمت، گرانفروشی، صادر نشدن صورتحساب، عرضه خارج از شبکه و کم فروشی بوده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا گفت: ۱۵۶ گشت مستقل و ۳۳ گشت مشترک با ادارات در سطح بازار انجام شد و نانوایان بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و ممنوعیت استفاده از افزودنی های غیرمجاز نظیر جوش شیرین توجه کنند.

وی ادامه داد: از ابتدای آذرماه تاکنون، ۲۵ پرونده گرانفروشی مرغ به ارزش ۹۸ میلیون و ۲۳۰ هزار ریال تشکیل شد و متخلفان به تعزیرات حکومتی معرفی شدند و قیمت مصوب مرغ در مغازه ها نصب شده و کمبود وجود ندارد.

آهنی بیان کرد: یک شرکت پخش سراسری کالا که در کنار توزیع روغن به مغازه های آستارا اقلامی نظیر تن ماهی و رب گوجه را به اجبار می فروخت، شناسایی و با تشکیل پرونده تخلف به ارزش ۸۴ میلیون ریال به تعزیرات حکومتی معرفی شد.

وی از شهروندان خواست، تخلفات اقتصادی را به تلفن ۱۲۴ اداره صنعت، معدن و تجارت یا به شماره ۰۱۳۴۴۸۱۹۷۶۷ واحد بازرسی اتاق اصناف اطلاع دهند.

شهرستان گردشگرپذیر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و حدود ۶ هزار واحد تجاری که اغلب در بازارچه ساحلی آن متمرکز شده، در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.