رشت- ایرنا – فرماندار رضوانشهر گفت:همزمان با هفته دولت، چندین طرح عام المنفعه و اقتصادی از قبیل طرح های اشتغال زایی، مسکن مددجویی، آسفالت راه و طرح های تولیدی در این شهرستان به بهره برداری رسید.

 محمود قاسمی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طرح های خودکفایی گامی موثر در جهت رونق تولید و اقتصادی خواهد بود افزود: ۶۴ طرح اشتغال و عمرانی با اعتباری حدود ۴۰ میلیارد ریال در مناطق مختلف رضوانشهر مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.

 وی بیان کرد: اجرای طرح های خود اشتغالی و ایجاد فرصت های شغلی مناسب برای خانواده‌های نیازمند می تواند منجر به رونق تولید و اشتغال پایدار شده و علاوه بر توانمندسازی مددجویان، گام موثری در جهت رونق اقتصادی منطقه باشد.

 فرماندار رضوانشهر با قدردانی از خدمات کمیته امداد و بهزیستی در راستای توانمند سازی خانواده های تحت پوشش عنوان کرد: طرح خودکفایی فرصتی است که افراد به واسطه آن می توانند به درآمدی پایدار برسند.

 قاسمی گفت: این طرح ها شامل دامپروری، زنبورداری، کشاورزی،  طرح های صنعتی، مزرعه پرورش ماهی کپور، ۲ واحد مسکن مددجویی بهزیستی و آسفالت بافت روستایی است که با بهره برداری از این طرح ها برای ۷۰  نفر فرصت شغلی ایجاد شد.

 فرماندار رضوانشهر بیان داشت: برای بهره برداری از این طرح ها حدود ۴۰ میلیارد ریال با فرصت شغلی ۷۰ نفر از محل اعتبارات استانی و سایر منابع هزینه شده است.

 وی همچنین به افتتاح ۵ طرح اشتغال زایی و مسکن مددجویی بهزیستی در رضوانشهر اشاره و اضافه کرد : برای بهره برداری از این طرح ها بیش از ۶ میلیارد ریال با اشتغال زایی ۳ نفر از محل اعتبارات استانی و سایر منابع هزینه شده است.

 قاسمی در ادامه به بهره برداری از پروژه آسفالت بافت روستایی بطول بیش از ۱ کیلومتر،  در رضوانشهر نیز اشاره و خاطرنشان کرد: این طرح با تلاش بنیاد مسکن در روستای شادکو به ثمر رسیده و برای اجرای آن از قبیل کف سازی و آسفالت، از محل اعتبارات ملی و سایر منابع، بیش از ۹ میلیاردریال هزینه شده است.

ویدر ادامه گفت: افتتاح استخر مزرعه پرورش ماهی در روستای کلیمان این شهرستان از دیگر طرح های تولیدی و اقتصادی است که با ظرفیت تولید ۲ تن و سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیون تومان با اشتغال زائی یک نفر مورد بهره برداری قرار گرفت.

 فرماندار رضوانشهر بیان کرد: شهرستان رضوانشهر دارای حدود ۶۰ واحد آبزی پروی با ظرفیت تولید ۶۰۰ تن از انواع ماهیان پرورشی می باشد که یک ظرفیت بسیار بزرگی محسوب می شود.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.