رشت- ایرنا – نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گفت: اقدام عاجل دولت سیزدهم بایدکنترل و مهار تورم باشد.

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت اظهار داشت: قیمت ها مدام رو به افزایش است و تورم بیداد می کند؛ بنابراین تمامی دولتمردان باید تلاش کنند که این معضل را بر طرف کنند .

وی با اشاره به احتکار به عنوان  یکی از دلایل مهم کمبود برخی کالاها و گرانی تصریح کرد: نیروی انتظامی و تعزیرات و دیگر دستگاههای نظارتی باید گلوگاهها را بسته و با محتکران برخورد جدی داشته باشند چرا که این افراد ضد دین و ضد مردم هستند.

وی در ادامه با اشاره به تشکیل کابینه دولت سیزدهم بیان کرد: دولتمردان باید در مسئل هماهنگ و یکصدا عمل کنند و اجازه ندهند که اختلافات کارشناسی آنها به سطح جامعه کشیده شود.

آیت الله فلاحتی همچنین با تاکید بر لزوم بهره گیری دولت از مدیران جوان اظهار داشت: باید از مدیران فرسوده در هر رده مدیریتی اجتناب شود ؛ ضمن اینکه مومن بودن ، معتقد به ارزش ها ، انقلابی بودن و توانمندی و سابقه خوب باید از دیگر ویژگی های مد نظر در انتخاب مدیران باشد.

وی با تاکید بر اینکه سهم خواهی انتخاباتی باید کنار گذاشته شود ، خاطر نشان کرد: سهم خواهی بدون توجه به برخورداری مدیران از ویژگی های لازم به نوعی خیانت به مردم محسوب می شود.

امام جمعه رشت همچنین به موضوع و اتفاقات رخ داده در افغانستان اشاره و بیان کرد: متاسفانه ۴۰ سال است که افغانستان روزگار خوشی ندارد و دو کشور قدرتمند اتحاد جماهیر شوروی و آمریکا آسیب های زیادی را به این کشور رساندند.

وی افزود: آمریکا ۳۰۰ هزار نفر افغان را به پیشرفته ترین سلاح ها و تکنولوژی مجهز کرد اما آنها در مقابل یکهزار نفر مقاومت نکردند که باید دید پشت پرده این موضوع چیست.

آیت الله فلاحتی گفت:آمریکا کشوری  زورگو و غیر قابل اعتماد است و این سرنوشت کشوریست که به امریکا تکیه کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان اظهار داشت: ما به طالبان خوشبین نیستیم ولی طالبان آنقدر قدرت ندارند که در مقابل جمهوری اسلامی قدرتمند باشند.