ایسنا/گیلان همزمان با سومین روز از هفته دولت، ۱۰ پروژه عمرانی و عام المنفعه در شهرستان مرزی بندر آستارا به بهره برداری رسید.

محمود قاسم نژاد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان، در حاشیه افتتاح این پروژه ها، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همزمان با هفته دولت، ۳۱ پروژه عمرانی و عام المنفعه با اعتبار ۳۷۴ میلیارد و ۶۳۵ میلیون ریال در شهرستان مرزی بندر آستارا به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه، امروز و همزمان با سومین روز هفته دولت، ۱۰ پروژه بهزیستی، سپاه، گاز رسانی، نوسازی مدارس و پروژه های بخش مرکزی به بهره برداری رسید، ادامه داد: این پروژه ها شامل افتتاح سه واحد مسکن مددجویان در بخش لوندویل، گاز رسانی به روستاهای سیج و دگرمانکشی در بخش مرکزی، یک سالن ورزشی در بخش لوندویل، خرید ماشین آلات دهیاری و اجرای پروژه های عمرانی در دهکده توریستی و گردشگری حیران آستارا و ساخت یک پل در روستای عباس آباد با مجموع اعتبار ۵۷ میلیارد و ۷۲۴ میلیون ریال می باشد.

وی در خصوص مسکن های مددجویان قابل افتتاح در هفته دولت، توضیح داد: ساخت سه مسکن مددجویان در بخش لوندویل از سال ۱۳۹۹ آغاز و با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال برای بهره برداری سه خانواده محروم و نیازمند ساکن بخش لوندویل احداث شده است.

معاون استاندار گیلان در ادامه به پروژه گازرسانی به خوشه گیلده در روستاهای سیج و دگرمانکشی اشاره کرد و یادآور شد: برای اجرای این پروژه که از سال گذشته آغاز شده است، بالغ بر ۱۲ میلیارد و ۵۴۱ میلیون ریال هزینه شده که ۹۰ خانوار ساکن این روستاها بهره مند خواهند شد.

وی از افتتاح تنها پروژه آموزش و پرورش در این هفته در شهرستان سخن گفت و تصریح کرد: این پروژه یک سالن ورزشی در بخش لوندویل است که عملیات احداث آن از سال گذشته در زمینی به مساحت ۴۸۰ متر مربع آغاز شد که رقمی معادل ۱۳ میلیارد و ۸۲۳ میلیون ریال برای آن هزینه شد.

وی اضافه کرد: این سالن ورزشی برای ۵۰۰ دانش آموز بخش لوندویل خدمات ارائه خواهد کرد.

قاسم نژاد در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به پروژه های عمرانی در دهکده توریستی و گردشگری حیران آستارا و بخش مرکزی، گفت: چهار پروژه این منطقه شامل ساخت دیوار حائل، اجرای جدول و کانیوو، خرید ماشین آلات دهیاری جهت امور راهداری روستای حیران آستارا و ساخت پل در روستای عباس آباد بخش مرکزی با مجموع اعتبار ۲۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.