ایسنا/گیلان رئیس منابع طبیعی رودسر، از رفع تصرف ۱۵ هزار مترمربع از زمین‌های ملی در دو روستای کوهستانی پرویزخانی و اره چاک اشکورات رودسر خبر داد.

محمدرضا کشاورز در گفت وگو با ایسنا، با تاکید بر لزوم جلوگیری از هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی، اظهار کرد: ماموران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رودسر، ۱۵ هزار مترمربع از زمین‌های ملی را در دو روستای کوهستانی پرویزخانی و اره چاک اشکورات رفع تصرف کردند.

وی با اشاره به رفع تصرف این زمین‌ها با استفاده از تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور، افزود: متصرفان این زمین‌ها را به صورت غیرقانونی محصور کرده و در آن نهال فندق کاشته بودند.

رئیس اداره منابع طبیعی رودسر اضافه کرد: دو نفر از متصرفان این اراضی هم به دلیل قطع غیرمجاز درختان جنگلی با تشکیل پرونده به مرجع قضایی بخش رحیم آباد رودسر معرفی شدند.

کشاورز، همچنین از رفع تصرف اراضی ملی در مناطق ییلاقی شهرستان رودسر خبر داد و عنوان کرد: در اجرای دو فقره حکم قضایی، بیش از ۲۱ هزار مترمربع از زمین‌های ملی روستای لسبوی بخش رحیم آباد خلع ید شد.

وی با بیان اینکه تمامی اعیان ساخته شده در زمین های ملی مذکور قلع و قمع شده است، گفت: ارزش این زمین‌های ملی بیش از ۱۵ میلیارد ریال است.

رئیس اداره منابع طبیعی رودسر اضافه کرد: دو نفر این زمین‌های ملی را تصرف و اقدام به ساخت بنا و تبدیل عرصه ملی و جنگلی به باغ مثمر کرده بودند.

وی با اعلام شماره های ۱۵۰۴ و ۱۳۹ از همشهریان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف در عرصه های منابع طبیعی سریعا با این شماره ها تماس بگیرند و یادآور شد: این شماره ها شبانه روزی پاسخگوی گزارشات مردمی است.

انتهای پیام