رشت – ایرنا- رئیس خانه احزاب و دبیر حزب عدالت طلبان گیلان گفت: حسین امیرعبداللهیان به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت امور خارجه دارای سابقه طولانی در حوزه سیاست خارجی است و کارنامه روشن در حوزه دیپلماتیک دارد.

داراب مجد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه وزیر پیشنهادی وزارت امورخارجه در دولت سیزدهم از دیر باز در دوره های مختلفی دیپلماتیک فعالیت داشته است، افزود: امیر عبداللهیان جزو وزرایی است که  قبل از وزارتش در این عرصه هم کار میدانی و هم کار دیپلماتیک کرده و کاملا مسلط بر حوزه سیاست خارجی است.

وی در تبیین سابقه کاری از وزیر پیشنهادی وزارت امورخارجه تصریح کرد: عبداالهیان در حال حاضر به حوزه های عربی و اروپایی اشراف دارد که می تواند نقش بسیار مهمی در تعاملات و مناسبات منطقه ای و جهانی کشورمان داشته باشد.

دبیر حزب عدالت طلبان گیلان عبداالهیان را فردی خود ساخته و دارای شرافت کاری نیز دانست و اظهار داشت: وی می تواند اهداف عالیه نظام و منافع ملی کشورمان را پیش برده و حفظ کند.

مجد دیپلماسی اقتصادی را از اولویت های کشور عنوان کرد و گفت: در برنامه های پیشنهادی و سخنرانی وزیر پیشنهادی وزارت امور خارجه دیپلماسی اقتصادی با قدرت تاکید شده است. 

وی امیر عبدالهیان را در حوزه خاورمیانه بسیار توانمند توصیف کرد و افزود: او سالها در حوزه کشورهای عربی فعالیت داشته و مختصات سیاسی منطقه را به خوبی می شناسد که می تواند برای پیشبرد اهداف سیاسی و اقتصادی کشور در حوزه خاورمیانه مفید باشد.

دبیر حزب عدالت طلبان گیلان یکی از وظایف وزارت امورخارجه را تعیین سفیر در کشورهای دیگر دانست و اظهار داشت: این سفرا می توانند علاوه بر پیشبرد اهداف سیاسی، با برنامه منسجم و اصولی وزارت اقتصادی  از لحاظ اقتصادی نیز  منافع کشور را تامین کنند .

 این فعال اصولگرا ، عبداالهیان را از کارآمدترین وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم خواند و گفت:  عبداللهیان تمامی شاخصه های جوان و انقلابی بودن و در عین حال کار آمد بودن  مد نظر مقام معظم رهبری را دارد .

به گزارش ایرنا، بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم از ۳۰ مردادماه امسال شروع شد و همچنان ادامه دارد.